Jste zde

110 nových homologací pro společnost Pirelli

29/09/2017 - 12:30

Společnost Pirelli zaznamenala v srpnu rekordní číslo homologací – 110. Mezi nově schválené produkty patří například zimní pneumatiky Scorpion Winter a Sottozero, pneu P Zero a jeho závodní protějšek P Zero Corsa v segmentu UHP pneumatik nebo rodinná pneumatika Cinturato včetně P7 All Season pro auta se střední kapacitou motoru.

Pirelli P ZeroMnoho nových automobilů, které byly uvedeny na nedávném autosalonu ve Frankfurtu, používají jako originální vybavení právě pneumatiky Pirelli. Honosit se jimi bude třeba nový Bentley Continental GT. Pro něj inženýři společnosti Pirelli vyvinuli různě velké pneumatiky pro přední a zadní nápravu, aby tomuto luxusnímu vozu zaručili maximální výkon. Pirelli pro tuto britskou ikonu brzy představí 22palcové pneumatiky, které rozšíří nabídku vedle současných 20palcových a 21palcových pneumatik.

Jako originální vybavení si Pirelli vybrala také německá automobilka Audi pro své RS5 Coupe a RS4 Avant. I nové Porsche Cayenne bude k dispozici na pirellích zimních pneumatikách Scorpion Winter. Každé vozidlo vyrobené společností Lamborghini a McLaren rovněž nadále používá Pirelli jako originální vybavení včetně nových vozů Aventador S Roadster a 570S Spyder. Součástí rekordních homologací byly v srpnu také například vozy Audi A8, BMW X3 nebo BMW řady 6 GT.

Schválení pneumatiky jako originálního vybavení pro určitý vůz vyžaduje čas. Celý proces trvá nejméně dva nebo tři roky, během nichž inženýři společnosti Pirelli úzce spolupracují se svými protějšky na straně výrobců automobilů. Cílem společného úsilí je vyvinout téměř ideální produkt pro jeden konkrétní model vozu.

autor
Štítky: Pirelli