Jste zde

AllSeasonContact – nová celoročka od Continentalu

04/05/2017 - 14:00

Dosud důrazný obhájce oddělených letních a zimních pneu se nakonec přece jen neodolal tlaku spotřebitelů a uvádí na evropský trh univerzální pneumatiku.

Continental sice stále trvá na svém názoru, že sezónní obutí poskytuje optimální bezpečnost a výkon, nicméně se domnívá, že celoroční pneumatiky, tedy přesněji řečeno, jeho celoroční pneumatiky, nabídnou alternativu pro „nákupní“ vozidla v městských oblastech v rámci mírného klimatické pásma. Tedy typicky pro vozy, které jejich majitelé užívají jako nenáročná přibližovadla na nákupy, občasné delší jízdy apod. Pro tyto účely Continental vyvinul AllSeasonContact, který kombinuje dobré zimní a letní vlastnosti a ve své třídě disponuje nejlepším valivým odporem.

Continental All Season

Dezén pneumatiky ve tvaru V je podobný pneumatice Michelin CrossClimate v tom, že neobsahuje rozšířené lamely, jako to lze vidět u mnoha celoročních pneumatik. Continental u AllSeasonContact udává „působivou přilnavost na zasněžených a mokrých zimních silnicích“ díky adaptivní sloučenině obsahující siliku. Řešení dezénu hraje ještě větší roli v teplejších měsících. Continental uvádí, že model disponuje otevřeným ramenem pro vysoký výkon při aquaplaningu a tuhým vzorkem s minimem lamel pro lepší ovladatelnost a brzdění na suché vozovce.

Podle zveřejněných informací bude AllSeasonContact k dispozici ve velikostech 14 až 18 palců, šířkách 165 až 245 mm, od 40 až 70 průřezů a v hodnotě rychlostního indexu T/H /V. Určité velikosti pneumatiky obdržely B hodnocení pro přilnavost za mokra a valivý odpor. Zatím není jasné, zdali se tato homologace vztahuje na veškeré velikosti této pneu.

autor
Štítky: Continental