Jste zde

Arlanxeo vyvíjí novou gumovou směs pro pneumatiky

26/02/2018 - 08:30

Společnost Arlanxeo, výrobce světových syntetických elastomerů, vyvinula gumovou směs, která se může v budoucnu používat k utěsňování pneumatik. Toto řešení pro tzv. self-sealing pneumatiky nahrazuje rezervní kolo a také představuje alternativu k opravárenské soupravě nebo běžné pneumatice. Směs, která se při výrobě pneu aplikuje na její vnitřní stranu, umožňuje, aby se díry v pneumatikách automaticky utěsňovaly, takže řidič může pokračovat v jízdě.

„Díky našemu vývoji dáváme důležitý impuls mobilitě zítřka,“ říká Frank Lückgen, marketingový ředitel v Arlanxeo. „Protože náhradní pneumatika a nástroje nutné k opravě nebudou ve vozidle potřeba, sníží se celková váha automobilu a tím i jeho spotřeba energie. V případě elektrických vozidel to také znamená delší dojezd,“ vysvětluje Lückgen.

Směs vyvinutá Arlanxeo je aplikována na vnitřní straně pneumatiky. Pokud například hřebík nebo jiný ostrý předmět způsobí otvor v pneumatice, gumová směs se postará o nápravu. Pneumatika je okamžitě automaticky utěsněna, zatímco se vozidlo pohybuje. A to bez ohledu na okolní prostředí a místo.

„Abychom mohli garantovat, že naše směs utěsní pneumatiku v jakékoli klimatické zóně bez ohledu na rychlost jízdy vozidla, provádíme nyní v extrémních podmínkách řadu dalších testů. Ty mají potvrdit úspěšná maření v laboratořích. I při silně kolísavých vnějších teplotách by pneumatiky měly být vždy utěsněny ve stejné kvalitě,“ říká Matthias Gotta, obchodní ředitel. 

Po úspěšném dokončení testů bude směs uvedena na trh v průběhu roku 2018.

Arlanxeo BU TSR nabízí širokou škálu všestranných syntetických kaučuků, které se používají především při výrobě pneumatik. Kaučuky se používají ve vnitřních vložkách (vzduchotěsné vrstvy v pneumatice), běhounu a bočních stěnách pneumatik, stejně jako v jiných součástech pneumatik. Kromě pneumatik, jsou kaučuky Arlanxeo využívány pro výrobu žvýkaček, sportovního zboží a golfových míčků, stejně jako pro výrobu hadic a dopravní pásů.

autor
Štítky: pneumatiky