Jste zde

Autosalon v Tokiu uvítá dvě Toyo hvězdy: Kena Blocka a BJ Baldwina

31/12/2017 - 14:00

Pokud jste alespoň letmý fanoušek motosportu a máte přístup k YouTube, tak vám patrně nejsou tito dva pánové neznámí. Jejich úžasná moto videa mají přes miliony zhlédnutí a představují to nej ve svém žánru. Oba chlapíci však nejsou jen hvězdy YouTube, ale také hlavně dva nejúspěšnější závodníci ve svém sportu.

Ken Block byl dosud mimořádně aktivní v podnicích jako WRC, X-GAMES, ale nejslavnější na závodní scéně je pro své aktivity na YouTube. Video série „Gymkhana" představující úžasné Kenovy drifty vidělo přes 400 milionů nadšených fanoušků po celém světě. Nejnovější video „Climbkhana" byl publikováno v září 2017 a ukazuje Kena a jeho Mustang „Hoonicorn II" s výkonem 1 400 koní, jak pokořují horu Pikes Peak v Coloradu.

BJ Baldwin zůstává jediným řidičem, který vyhrál BAJA1000 (nejsilnější off-road závod na světě) dva roky po sobě bez druhého řidiče a upevnil si tak své místo v historii off-road závodů. Mezi jeho další úspěchy patří vítězství v 7 off-road závodních šampionátech, 3 vítězství v SCORE mezinárodních šampionátech, 1 vítězství BAJA500 a také titul šampióna třídy Dakar Rally. Čtvrtý díl jeho populárního „Recoil" vyšel v květnu roku 2017 a můžeme na něm sledovat jeho 3tunový stroj řádící v ulicích Havany.

Kenův Hoonicorn V2

Pánové se na autosalonu samozřejmě představí i se svými plechovými bratry – vidět tak bude jak Kenův Hoonicorn V2, tak Baldwinova Toyota Tundra Trophy Truck.

Hoonicorn V2 je upravený driftový vůz založený na legendárním Ford Mustangu z roku 1965. S motorem V8 o objemu 6,7 litru je vůz absolutním monstrem, které se může pochlubit radikálním vyladěním pomocí speciálních dvojitých turbodmychadel poháněných methanolem a schopných dodat děsivý výkon 1 400 koní.

Toyota Tundra Trophy Truck je zakázkový trofejní vůz založený na Toyota Tundra TRD Pro 2016. V soutěži BAJA1000, která je známá jako jedna z nejtvrdších soutěží na světě, může být monstrózní závěs vozíku schopen řešit navíjení kolem útesů, sutí a pouštních ploch. V populárním videu „Recoil4" tento stroj předvádí neuvěřitelný skok o délce 58 m.

autor
Štítky: