Jste zde

Bezpečná zima: Continental uvádí na trh TS 860 S

31/10/2017 - 12:00

Nový model Continental WinterContact TS 860 S, navržený s důrazem na sportovní a vysoce výkonné vozy, bude vyráběn jak pro originální vybavení některých vozů, tak bude určen pro trh s alternativními pneumatikami. Pro letošní zimu obsahuje portfolio pneumatiky hned 14 rozměrů pro průměry ráfků 18 až 21 palců s rychlostním indexem až 168 km/h.

Uvedením WinterContact TS 860 S reaguje Continental na různé potřeby výrobců automobilů i jejich koncových řidičů. Během vývoje pneumatiky byly prioritou krátká brzdná dráha a přesná manipulace na suchu i sněhu. Kratší brzdná dráha byla dosažena díky dvěma brzdným drážkám (úzké a široké). Které prochází středem běhounu.

Tuhé, široké ramenní bloky zajišťují maximální přilnavost pneumatiky k povrchu vozovky a tím umožňují přesnou odezvu na řidičovy pokyny. Velké množství drážek a lamel umožňuje výbornou manipulaci na sněhu, takže si řidiči užijí dynamickou jízdou i na sněhem pokrytých silnicích. 

Na boční stěně pneumatiky je zobrazen nejen název produktu a mnoho povinných identifikačních značek, ale i stylizovaná šachovnicová vlajka, používaná od letní pneumatiky U-UHP SportContact 6, stejně jako známý motiv sněhové vločky, který se objevuje na ostatních zimních pneumatikách od Continentalu. Pneumatika prošla všemi potřebnými zkouškami, aby mohla nést symbol sněhové vločky. V rámci štítkování EU dosahuje nová zimní pneumatika hodnocení C pro přilnavost za mokra a v závislosti na rozměru stupeň B, C nebo E pro valivý odpor. V hodnocení hluku byla tato velmi tichá pneumatika oceněna dvěma symboly černé barvy.

Jak už bylo uvedeno, první várka rozměrů bude obsahovat 14 velikostí. Šest z nich bude vybaveno technologií SSR run-flat a technologií ContiSilent pro zvlášť tichý chod. WinterContact TS 860 S bude k dispozici v šířkách od 225 do 315 milimetrů s poměrem stran 60 až 30 procent a rychlostí W. Společnost Continental zdůrazňuje, že nová verze WinterContact TS 860 S prošla již před uvedením na trh schvalovacím procesem předních evropských automobilek.

Zdroj:Continetal

autor
Štítky: Continental