Jste zde

Bezpečnost a pohodlí: Apollo odhaluje novou letní pneumatiku Aspire XP

14/03/2018 - 12:00

Apollo uvádí na trh zcela novou pneumatiku Apollo Aspire XP. S využitím nejnovějších poznatků v oblasti konstrukčních a materiálových technologií spojuje Aspire XP špičkové komfortní pohodlí s vysokým stupněm bezpečnosti.

Aspire XP s 52 velikostmi nahrazuje modelové řady pneumatik Aspire 4G a Apterra HP. Apollo tak zvyšuje své pokrytí trhu ve velikostech 17, 18 a 19 palců tím, že přidá 20 nových velikostí jak do segmentu automobilů, tak do segmentu SUV.

Rozsáhlý výzkum a vývoj

Nová letní pneumatika Aspire XP zaručuje vynikající zážitek z jízdy na suchých i mokrých cestách. Bezpečnost a pohodlí byly absolutní prioritou během fáze výzkumu a vývoje. Zlepšená směs běhounu na bázi křemíku zlepšuje ovladatelnost na mokrých silnicích o 22 % ve srovnání s předchůdci Aspire XP, zatímco brzdná dráha se mokrých silnicích zlepšila o 7 %.

Podobně je tomu i ve výkonnosti na suchých komunikacích. Pevnější vnější ramenní bloky a středové pruhy Aspire XP snižují brzdnou dráhu o 4 % a zajišťují vyšší přesnost odezvy řízení. Lamely umístěné na vnitřním rameni pneumatiky snižují hluk v interiéru a použití pružnějších materiálů pro boční stěny pneumatiky vede k lepšímu tlumení nárazů.

Aspire XP přijde na trh počátkem března a bude poprvé představena na Mezinárodním autosalonu v Ženevě od 8. do 18. března. Apollo Aspire XP se vyrábí v Evropě v závodech Apollo Vredestein v Nizozemsku a Maďarsku

autor
Štítky: Vredestein