Jste zde

Bridgestone nasadí DriveGuard Run-Flat na hlavní produktové řady

10/10/2018 - 16:00

Bridgestone se zavázal řešit skutečné problémy, kterým čelí řidiči na silnicích. Píchlá nebo poškozená pneumatika vede ke zpoždění, nepříjemnostem a často i k nebezpečným situacím. V rámci boje proti těmto problémům společnost Bridgestone oznámila rozšíření své revoluční technologie DriveGuard Run-Flat Technology (RFT) na hlavní produktové řady svých pneu od listopadu 2018.

Pro řidiče používající běžné pneu se jedná se o výrazný krok z hlediska bezpečnosti, pohodlí a klidu, protože DriveGuard RFT jim umožní pokračovat v jízdě i v případě porušení pneumatiky.

Bridgestone již téměř 90 let pomáhá řidičům, aby se dostali tam, kam potřebují co nejlépe a co nejbezpečněji. Během této doby se společnost proměnila od předního výrobce pneumatik v lídra v oblasti inovací a technologií. Společnost Bridgestone poprvé zavedla technologii Run-Flat v 80. letech 20. století. DriveGuard RFT umožňují řidičům udržet si kontrolu nad vozidlem a pokračovat v jízdě bezpečně dalších 80 km při rychlosti až 80 km/h. Na tuto výhodu se nyní mohou těšit také řidiči, kteří zakoupí pneumatiky z produktových řad Bridgestone Turanza, Blizzak a Weather Control.

Dostupnost technologie Run-Flat na hlavních výrobních linkách je pro pneu-průmysl jedinečná, jelikož všechni ostatní výrobci pneu omezují nasazení této technologii na pneumatiky vyráběné jako originální vybavení konkrétních modelů automobilů. Pneumatiky společnosti Bridgestone s technologií DriveGuard RFT lze namontovat na všechna vozidla vybavená systémem TPMS.

Paolo Ferrari, generální ředitel a prezident společnosti Bridgestone EMEA, říká: „Vývoj technologie Run-Flat je pro Bridgestone nesmírně důležitý. Jsme první, kdo ji před více než 30 lety předal spotřebitelům a od té doby pokračujeme v jejím rozvoji. Nikdy nevíte, co se na silnici přihodí, naše pneumatiky run-flat dávají řidičům klid a jistotu, že dorazí bezpečně na místo určení. To je pro řidiče zásadní a s autonomními automobily se toto stane ještě důležitější. Zvyšováním dostupnosti této technologie je proto logickým krokem za bezpečnější a komfortnější cestování.“

autor
Štítky: Bridgestone