Jste zde

Carbon Revolution už i v Evropě

14/06/2016 - 11:00

Kola z uhlíkových vláken CR-9 byla uvedena na evropský trh. Výrobce předpokládá, že jeho luxusní produktová řada bude lákat majitele vysoce výkonných vozů. Cena za set 4 kol začínají v přepočtu na 480000 Kč.

Carbon Revolution popisuje svůj přístup ke kolu jako realizaci "téměř fanatického závazku ke snižování hmotnosti". Australská firma potvrzuje záměr vyrábět jednodílná kola z uhlíkových vláken, která budou k dostání po celém světě. Dle firmy jsou uhlíková kola "technicky nejvyspělejším kolem a jednou z nejlehčích věcí na moderním autě“.

Největší výhodou přechodu na karbonová kola je samozřejmě snížení hmotnosti. Carbon Revolution uvádí, že snížení hmotnosti kol má odpovídající vliv na chování celého automobilu. Dochází k výraznému snížení neodpružených sil, snižuje se moment setrvačnosti, a to má pozitivní vliv na výkon. Kola testovali profesionální i závodní řidiči a všichni se shodovali v tom, že kola přináší rychlejší akceleraci a přesnější změny směru. Tato pozitivní odezva vozu na řidičovy pokyny vede k nárůstu důvěry ve vůz a jeho schopnosti.

Carbon Revolution uvádí, že jeho konstrukční a výrobní procesy jsou "skutečně unikátní." Uhlík je třináct krát silnější než hliník, přičemž má polovinu jeho hmotnosti. Každé uhlíkové vlákno představuje 1/10 průměru lidského vlasu. Z vláken v jednom uhlíkovém kole by se dala 2x obtočit zeměkoule. Přesná technologická výroba se odráží jak v precizní struktuře kola, tak ve vlastním „keramickém povlaku“, který chrání kolo při extrémních tepelných podmínkách.

Carbon Revolution tvrdí, že společnost je nyní v bodě, kdy je nesporným leaderem ve vývoji a produkci kol z uhlíkových vláken. Tato úroveň byla nedávno potvrzena tím, že kola Carbon Revolution byla vybrána pro Shelby GT350 Mustang.

Výroba kola v Carbon Revolution

Štítky: