Jste zde

CatClaw – obrana nejen proti teroristům

17/01/2018 - 14:00

Pneumatiky mají nového nepřítele a jeho jméno je CatClaw. Tento bezpečnostní produkt je navržen tak, aby zabraňoval teroristickým útokům a bombovým atentátům při najíždění a parkování na chodnících.

CatClaw je malé zařízení, které dokáže snadno zničit pneumatiky vozidla. Podmínkou jeho účinnosti je hustá instalace na obrubnících a chodnících tak, aby se CatClaw nemohl najíždějící vůz v žádném případě vyhnout.

Yannick Read z Environmental Transport Association (ETA) vyvinul CatClaw v reakci na nedávné teroristické útoky, při nichž teroristé využili jako zbraň automobily. Read připomíná, že „v loňském roce bylo na chodnících zabito 43 lidí. Proto jsem vynalezl CatClaw, abych co nejvíce znesnadnil tento typ teroru.“

CatClaw je vyroben ze čtyř komponent a nevyžaduje po instalaci žádné napájení nebo údržbu. Když vozidlo nebo nákladní automobil přejede přes toto malé zařízení, váha vozidla zatlačí na ostrý ocelový hrot, který pneumatiku propíchne. Chodci ani například osobní kola nejsou na aktivaci hrotu dostatečně těžká. Vynálezce spatřuje v CatClaw alternativu k fyzickým bariérám, jako jsou ocelové sloupky nebo betonové bloky. CatClaw není komerčně dostupný produkt.

autor
Štítky: