Jste zde

Černá skříňka pro automobily s 3D vizualizací

30/06/2016 - 15:50

Roke Manor Research, technologická skupina z Velké Británie vyvinula černou skříňku pro vozidla, která je schopná rekonstruovat nehodu ve 3D.

Na rozdíl od většiny současných černých skříněk pro vozy, které upozorňují na překročení rychlostního limitu nebo kolaps řidiče, je nová skříňka schopna pomocí animace rekonstruovat události, které vedly k nehodě. Scéna obsahuje detailní 3D modely jiných vozů, jízdních kol, chodců i objektů.

Skříňka byla – ostatně jako většina inovací – vyvinuta nejprve pro armádní účely a nyní se dostává také do komerčního provozu. Technologie využívá počítačové vizuální algoritmy, což ji umožňuje přesnou lokalizaci objektů v prostoru včetně určení jejich rozměrů a následnou modelaci, resp. rekonstrukci nehody.

V současné chvíli se Roke zaměřuje na implementaci svých černých skříněk do tzv. autonomních automobilů. Nicméně zájem o technologii mají nejen výrobci těchto vozů, ale pochopitelně také pojišťovny i samotní řidiči. Zkrátka každý, kdo má zájem o nezávislý důkaz o událostech, které se staly.

 

3D vizualizace nehody

Štítky: