Jste zde

Continental EcoContact jdou do výroby

22/11/2018 - 17:00

EcoContact 6 představuje letní pneumatiku, která poskytuje podstatné zlepšení v oblasti valivého odporu, kilometrového náběhu, přesnosti řízení a v redukci brzdné vzdálenosti. Ve srovnání se svým předchůdcem poskytuje nováček o 20 % vyšší kilometrový výkon, o 15 % nižší valivý odpor, ještě přesnější manipulaci a kratší brzdné dráhy na mokrých i suchých silnicích.

Společnost Continental již získala schválení pneumatiky od 12 evropských výrobců vozidel pro montáž EcoContact 6 na automobily kompaktních až středních řad. Nová letní pneumatika je navržena tak, aby splňovala přísné požadavky z hlediska bezpečnosti, přesné manipulace, vysokého počtu kilometrů a nízké spotřeby paliva.

Tato high-tech pneumatika usiluje ve svém složení o ještě lepší využití aktuálních objevů a technologií. Ať už je to vylepšená směs oxidu křemičitého, které vede k nižší deformaci pneumatiky při jízdě. Nebo inovativní přísady, které naopak pomáhají určité části pneumatiky dobře se přizpůsobit vozovce. To umožňuje efektivnější přenos brzdných sil a dobrý kontakt pneumatiky a vozovky.

V závislosti na velikosti pneumatik si vývojáři vybrali vzorek běhounu se třemi, čtyřmi nebo pěti žebry. Díky tomuto přizpůsobenému řešení může pneumatika poskytnout dobrou přilnavost. Velmi vyvážený poměr mezi žebry a drážkami pomáhá odvádět vodu do drážek běhounu při jízdě v dešti a snižuje riziko aquaplaningu. Zároveň ramenní drážky rozptylují vodu na vnější stranu, pryč od kontaktní plochy pneumatiky.

Společnost Continental začala s výrobou prvních pneumatik. Do března 2019 bude k dispozici 112 položek pro rozměry ráfků od 13 do 22 palců. EcoContact 6 bude vyráběn v šířkách pneumatik od 145 do 315 milimetrů s poměry stran mezi 80 a 30 %. Pneumatiky jsou schváleny pro rychlost až 186 km/h, což odpovídá indexu rychlosti "Y".

autor
Štítky: Continental