Jste zde

Continental představuje PremiumContact 6

08/11/2016 - 18:00

PremiumContact 6, které nabídnou lepší kilometrový výkon i pohodlí, budou pro spotřebitele k dispozici od začátku roku 2017 v široké škále velikostí pro středně velké vozy až SUV.

Při prezentaci nové řady Catarina Silva, manažer produktů společnosti Continental, uvedl, že při vývoji PremiumContact 6 byla snaha týmu zaměřena zejména na zvýšení komfortu a pohodlí.

Continental PremiumContact 6Continental tvrdí, že bylo dosaženo o 15 % lepšího výsledku v počtu ujetých kilometrů a o 10 % byl snížen vnější hluk pneumatik díky kombinaci polymerních látek a pružného dezénu. Manipulace na vozovce a snížení valivého odporu jsou o 3, resp.  5 % lepší, brzdný výkon zůstává na stejné úrovni jako u předchozích pneumatik.

Vedle bezpečnost a pohodlí byl důraz položen také na „sportovnější“ tah nové pneumatiky. Za tímto účelem vývojáři využili některých prvků ze SportContact 6 a zkombinoval je s asymetrickou geometrii běhounu. Výsledná bloková struktura ramene pneumatiky je tak schopna účinně přenášet velmi vysoké síly, které vznikají při zatáčení.

PremiumContact 6 budou k dispozici od začátku roku 2017 v široké škále velikostí pro středně velké vozy až SUV. Zhruba 70 rozměrů budou k dispozici včas před začátkem letní sezóny. S průměrem ráfku od 16 do 21 palců dokážou pokrýt velkou část poptávky ze strany řidičů. V oblasti šířky začínají Conti6 na 195 mm a končí 275 mm. Nová řada bude postupně nahrazovat ContiPremiumContact 5 a ContiSportContact 5.

Štítky: Continental