Jste zde

Design Insight Forum – technologie budoucnosti s Hankook

24/09/2018 - 11:00

Hankook již od roku 2004 pořádá ve svém výzkumném a vývojovém centru v Soulu akci nazvanou Design Insight Forum. Každý rok se tu nad tématem budoucnosti mobility scházejí světoví odborníci na tvořivost a inovace a diskutují nadcházející vývoj automobilového a dopravního průmyslu.

V letošním roce došlo na fóru k odhalení děl oceněných cenou „2018 Design Innovation“. Design Innovation je výzkumný a vývojový projekt společnosti Hankook Tyre, který probíhá každé dva roky ve spolupráci s renomovanými světovými univerzitami. Zúčastněné strany společně navrhují vizi budoucího řízení a nová řešení pneumatik. V letošním roce pracovalo s inženýry z Hankook Tyre 19 studentů průmyslového designu z prestižní britské Královské vysoké školy umění (RCA). Společně navrhli systém pneumatik, které mohou generovat další hodnotu a jsou vhodné pro budoucí jízdu v roce 2035.

V lednu 2018 byly ze všech projektů vybrány dvě práce. Na slavnostním večeru byla pak představena pneumatika Aeroflow, futuristická pneumatika pro závodní auta s maximálním přítlakem, a Hexonic, pneumatika s inteligentními senzory, která poskytuje optimální řešení pro autonomy, které budou použity pro sdílení automobilů.

Tyto práce budou propagovány po celém světě, aby představily inovativní designovou technologii Hankook Tire. Prototypy se tak objeví na výstavě absolventů RCA v roce 2019, na autosalonu ve Frankfurtu a Essenu a také na výstavě pneumatik v Kolíně nad Rýnem.

„Hankook Tire dává velmi rád studentům příležitost navrhnout zcela nové technologie pro budoucí řízení. Očekáváme, že tyto inovativní myšlenky a intenzivní diskuse podpoří úsilí společnosti Hankook Tire v rozvoji budoucí mobility,“ řekl Hyun Bum Cho, generální ředitel společnosti Hankook Tire.

Štítky: Hankook