Jste zde

Detroitský autosalon za dveřmi

11/01/2015 - 12:00

Už 12. ledna začíná novinářskými dny první autosalon roku 2015. V americkém Detroitu se představí 750 automobilů včetně 40 horkých novinek. Veřejnost si je může prohlédnout od 17. do  25. ledna.

NAIAS – North American International Auto Show se koná na okraji centra Detroitu v areálu nazvaném Cobo, který prošel velkou renovací v hodnotě 300 milionů dolarů. Odhaduje se, že tento rok autosalon navštíví až 800 000 návštěvníků. Na akci se představí celá řada nových modelů aut. K těm nejočekávanějším patří Honda NSX, Volvo S60 Cross Country nebo třeba hybridní elektromobil Chevrolet Volt od americké automobilky General Motors. Ve sportovním segmentu se napjatě očekává Alfa Romeo 4C Spider. Místo budou mít na salonu také studie, ať už je to Mercedes se svým projektem autonomního auta nebo Mercedes-Benz GLE Coupé či koncept od Volkswagenu nazvaný Cross Coupé GTE.

Evropští milovníci motorů si na velkou akci musí počkat až do začátku března, kdy své výstavní sály otevře tradičné autosalon v Ženevě.

1
autor
Štítky: Autosalon