Jste zde

Do obchodního centra za přezutím pneumatik? V Praze na Floře to jde

14/03/2017 - 13:00

Kde jsou auta, má co dělat i pneuservis, řekli si určitě majitelé nového Tomket Pneuservisu v OC Atrium Flora na pražských Vinohradech. V PneuPoradně moc servisů přímo v obchodních centrech neznáme, a tak jsme se vydali nový pneuservis omrknout.

Sjíždím z Jičínské ulice do podzemních garážích OC Atrium Flora a hned v mínus prvním patře nemůžu přehlédnout sytě červený nápis TOMKET PNEUSERVIS. Hlásím se u slečny na recepci (návštěvu mám domluvenou předem), která mě uvádí do příjemné čekárny a nabízí občerstvení. S díky odmítám, protože mě už vítá usměvavý mechanik Martin. Dáváme se do díla.

Pneuservis v Praze na Floře - čekárna

Pohodlná čekárna TOMKET PNEUSERVISU v OC Atrium Flora

Přiznám se mu, že v nákupním centru jsem na pneuservis ještě nenarazil: „Tím, že jsme přímo pod obchodním centrem, šetříme řidičům čas. Jednoduše vám přezujeme, když auto stejně zahálí. Vy si můžete v klidu zaběhnout na nákupy, do kina anebo taky počkat v našem showroomu. Dát si kávu, vodu, vyřídit e-maily…,“ vykládá Martin, zatímco obsluhuje hydraulickou zdviž, která sune firemního Transportera směrem vzhůru. A vzápětí dodává: „A je to fajn i pro mě. Když nemám objednané auto, tak si taky skočím na nákup nebo oběd. Nahoře v Číně dělají moc dobré kung-pao.“ Martin postupně sundává všechna kola a přesouváme se k myčce.

Proč přezouvat na letní pneu?
Na rozdíl od zimních pneumatik užití těch letních zákon nenařizuje. Řada řidičů tak během jara a léta dojíždí své zimní pneu s tím, že si pak v říjnu pořídí rovnou nové. Hazardují však se zdravím. A finančně si také moc nepolepší. Rozpálená letní vozovka a zimní pneumatiky opravdu nejsou dobrá kombinace:

  • Dezénová směs zimních pneumatik se vyznačuje nižší tuhostí směsi, takže mění ve vysokých teplotách své vlastnosti, což s sebou nese horší ovládání a stabilitu vozu.
  • Zimní dezén s větším počtem lamel a drážek znamená menší styčnou plochu pneumatik, tedy i nižší přilnavost k vozovce, což zvyšuje při vyšších teplotách brzdnou dráhu až o 20 %.
  • Spotřeba paliva stoupá při použití zimních pneu v létě až o 10 %.                                                            

Ptám se, co vše pneuservis vedle strategického umístění nabízí: „V tuhle chvíli jsou to vesměs klasické služby, jako je přezutí, mytí pneumatik včetně ráfků a vyvážení. Nabízíme také uskladnění pneumatik nebo jejich ekologickou likvidaci. Brzy plánujeme čištění a plnění klimatizace,“ vypočítává Martin jednotlivé služby. „Co je myslím vedle místa opravdu velké plus, je naše úzká spolupráce s e-shopem NejlevnejsiPNEU.cz. To ostatně napovídá i náš název. V e-shopu si můžete koupit pneu a nechat si je poslat přímo sem anebo to za vás zařídíme my. Běžné rozměry a značky máme samozřejmě skladem tady v servisu, ale každý má jiné preference a 100000 pneumatik bychom sem opravdu nenacpali.“

Jak postupujeme v přezouvání, Martin mi na mou prosbu podrobně ukazuje všechna moderní udělátka od zdviže přes myčku pneumatik a zouvač po vyvažovací techniku. Vše od firmy Bosch. I když pro mě přezouvání není nic nového a pamatuji i manuální doby heveru a rejžáku, říkám si, proč celý proces nepředstavit podrobněji. Čtou nás přece i řidičky a některým se bližší pohled může hodit. Takže fotím a vyptávám se.

10
Přezouvání pneumatik v Tomket Pneuservisu, Praha 3 Flora

Máme přezuto. Martin vůz parkuje před servisem a já mám hlad. Loučím se a jdu nahoru do Atria vyzkoušet to kung-pao.

Pneuservis na mě udělal moc příjemný dojem. Opravdu šikovné místo, příjemné prostory a tah na branku v podobě jasně definované služby. Přezutí je tu prostě v cuku letu, žádné dlouhé čekání. A i těch 30, 40 minut můžete smysluplně využít. Rychlost a efektivnost, to je hlavní kouzlo tohoto pneuservisu. A fajn obsluha dobrý dojem ještě umocňuje.

WWW stránky TOMKET PNEUSERVIS

Štítky: TOMKET, pneuservis, praha