Jste zde

Dunlop jako originální vybavení závoďáku Revolution

31/10/2018 - 13:00

Závodní vůz Revolution přináší futuristické technologii prototypů z Le Mans do sériové výroby. Podvozek s karbonovými vlákny a nejmodernější technologie v akci, takový je nový vůz společnosti Revolution Racecars.

Nejlepší inženýři, designéři a další odborníci z moto průmyslu se spojili, aby vytvořili dramatické linie nového vozu. Toto auto je myšlenkou Phila Abbotta, jednoho ze spoluzakladatelů společnosti Radical Sportscars, která pod jeho vedením prodala více než 2000 závodních vozů po celém světě.

„Technologie závodních automobilů se během posledních několika desetiletí neustále vyvíjely společně s nástroji, které jsou k dispozici pro výrobu, takže je nyní možné všechny tyto pokroky přenést na větší trh,“ vysvětluje Abbott a dodává: „Auto inspirované prototypy z Le Mans vyžaduje pneumatiky, které už jasně prokázaly svou kvalitu. Proto jsme si vybrali Dunlop – nejúspěšnější pneumatiku Le Mans 24h.“

Revolution bylo navrženo tak, aby nabízelo nejlepší výkon mezi sportovními vozy. Vůz má poměr výkonu a hmotnosti 440 koní na tunu, přičemž výkon pochází z motoru V6 o objemu 3,7 litru. Karoserie vypadá dobře nejen esteticky, ale má také podstatnou funkci. Vytváří vysokou úroveň přítlaku, která se přenáší na vozovku prostřednictvím závodních pneumatik Dunlop.

Dunlop se řadí mezi nejúspěšnější výrobce pneumatik pro prototypy, což ukazuje i obutí vítězů jednotlivých kategorií slavného závodu 24 hodin v Le Mans. Tento rekord v prototypovém závodění udělal z Dunlop přirozenou volbu pro vůz s tak vysokou úrovní výkonu v zatáčkách. Kromě odolné a vysoce výkonné pneumatiky, která poskytuje skvělou zpětnou vazbu řidiči, nabízí společnost Dunlop také prvotřídní podporu na trati.

Dunlop dodá varianty pneumatiky pro suché a mokré počasí v zadních rozměrech 200/580R15 a 265/605R16. Vyrobené vozy budou prodávány týmům, které závodí n šampionátech sportovních vozů, jako je například evropské mistrovství VdeV nebo britský UK Sports Prototype Cup.

autor
Štítky: Dunlop