Jste zde

Dunlop Sport Classic

08/04/2017 - 10:00

V květnu se do prodeje dostane pneu Dunlop Sport Classic, která nabídne klasický vzhled v kombinaci s moderními jízdními vlastnostmi a brzdným účinkem.

Nová pneumatika Dunlop je optimalizován pro vysoce výkonné vozy 60., 70. a 80. let. Sportovní Sport Classic má, jak uvadí Dunlop, „typický autentický vzhled, který majitelé klasických automobilů vyžadují", přesto pneumatika těží z vlastností nejnovějších technologií.

Dunlop Sport Classic je nejnovější v řadě pneumatik, které umožňují řidičům automobilů spoléhat na silné dědictví společnosti Dunlop. Od 50. do 70. let 20. století získal Dunlop velké renomé s řadou závodních pneumatik (především modelů Crossply CR65 a R5) pro Touring a GT Le Mans Cars. Také v 60. letech Dunlop bodoval v segmentu High Performance pneumatikou Aquajet. S ohledem na tento historický závazek chce Dunlop s novou pneu pokračovat v této tradici.

Moderní křemičitá směs poskytuje vyšší přizpůsobivost pneumatiky k povrchu vozovky, což vede k vynikající trakci a brzdnému účinku. Klasický vzor dezénu s optimalizovanými drážkami a vysokým počtem víceúčelových bloků vytváří četné hrany, což spolu s efektivním rozložením drážky pro lepší odvod vody vede k lepším jízdním vlastnostem za mokra a k lepší odolnosti proti aquaplaningu.

Nejnovější konstrukce ramene pneu s robustními bloky a zesílenými spoji zajišťuje zvýšenou tuhost pneumatiky, aby se optimalizoval přenos síly. To nabízí lepší manipulaci a brzdění za sucha, které by řidiči očekávali od segmentu Ultra High Performance, ale současně umožňuje takový styl řízení, který je typický pro klasické vozy.

autor
Štítky: Dunlop