Jste zde

Falken uvádí inovovanou pneumatiku Espia Ice

24/02/2016 - 18:00

Falken uvádí na trh novou řadu pneumatiky Espia Ice s ultra tvrdými kolíky. Pneumatika je určena pro oblasti, kde se teploty šplhají až k mínus 50 stupňům Celsia a sněhová pokrývka tu dosahuje výšky mezi 250 až 300 cm po dobu 6 měsíců. V takových oblastech je přirozeně velká poptávka po opravdu výkonných zimních pneumatikách, které si poradí i s těmi nejextrémnějšími podmínkami.

Espia IceInženýři Falkenu vyvinuly nové kolíky pro lepší trakci a brzdění na ledu, a to v i případě velmi krátké brzdné dráhy. Kolíky jsou vyrobeny z nejtvrdšího materiálu na světě – z karbidu wolframu. Ve směrovém dezénu ve tvaru plamene se objevují boxy s kolíky, které mají tři drážky k drcení ledu.

Dezén pneumatiky je rozdělen do tří různých oblastí pro lepší výkon v suchých, mokrých a zasněžených podmínkách. Centrální plocha dezénu zajišťuje hladké odvalování a směrovou stabilitu vozidla i při zatáčení. Speciálně konstruované příčné drážky zase pomáhají efektivnímu odvodu vody. Na okraji pneumatiky jsou pak lamely "Miura-ori", které zvětšují prostor pro větší přilnavost pneumatiky a kratší brzdnou dráhu.

Espia Ice je konstruována s ohledem dopravní předpisy severských států a Ruska, kde je používání tohoto typu pneumatik s kolíky povoleno. Pneumatika bude uvedena v 38 nepoužívanějších velikostech.

Štítky: Falken