Jste zde

Firestone Champion zahajuje novou éru

12/04/2016 - 09:00

Bridgestone America oživil prestižní produktovou řadu pneumatik Firestone, která byla v minulosti synonymem kvalitní pneumatiky s dlouhou vydrží. Značka „Champion“ bude nově využita pro pneumatiky s velmi nízkým valivým odporem, určené pro osobní automobily a menší užitková vozidla.

Řada Champion byla poprvé uvedena ve 30. letech 20. století a představuje tak dědictví důvěryhodnosti značky Firestone. Společnost Firestone Tire & Rubber Co., kterou nyní vlastní právě Bridgestone, požívala označení Champion Deluxe také pro závodní pneumatiky ve 40. a 50. letech 20. století. Aktuální vzkříšení této produktové řady přichází ne náhodou v roce 100. ročníku slavného závodu 500 mil Indianapolis, který se pojede v květnu tohoto roku a ve kterém je Firestone oficiálním dodavatelem závodních pneumatik.

FirestoneAktuální verze pneumatiky Firestone Champion využívá technologii „Fuel Fighter“ pro maximální úsporu paliva. Jedná se o celoroční radiální pneumatiky se zárukou výdrže běhounu 70000 mil s velmi dobrými jízdními vlastnostmi na suchu i mokru. Pneumatika je konstruována tak, aby dosáhla 30% snížení valivého odporu. Tento typ pneumatik tak vychází vstříc většině dnešních řidičů, kteří chtějí ze svého vozidla získat co nejvíce a jsou citliví na kvalitu a efektivnost produktů.

Pneumatiky Champion se nyní začínají prodávat v USA a Kanadě ve 48 velikostech, od 14 do 18 palcových průměrů ráfků ve velikostech 185/60R14 až 235/55R18.

autor
Štítky: Firestone