Jste zde

Firestone cílí na střední třídu pneu

01/12/2016 - 09:00

Firestone přichází s novou pneumatikou Roadhawk, která se má stát jeho hlavním tahákem na evropském trhu v segmentu střední třídy pneumatik.

Bridgestone, vlastník značky Firestone, uvádí, že Roadhawk se zaměřuje na potřeby běžných a většinových motoristů, kteří cestují po všech typech cest, ať je to jízda ve městě, po dálnici, popojíždění na nákupy apod.  Bridgestone vychází z předpokladů, potvrzených i anketami, že tito řidiči chtějí zejména pneumatiku, která jim poskytne dlouhodobý výkon v podmínkách, jako je kde vlhké počasí, velký provoz, náhlé brzdění i rychlá jízda na dálnici.

Jake Rønsholt, výkonný ředitel Zákaznického obchodu společnosti Bridgestone Europe vysvětluje: „Firestone se zabývá výrobou kvalitních pneumatik už více než 100 let a vždy naslouchal tomu, co řidiči skutečně chtějí. Roadhawk jsou navrženy tak, aby každodenním řidičům zaručily vysoký stupeň bezpečnosti a životnosti bez ohledu na jízdní podmínky."

Dezén nové pneumatiky byl navržen tak, aby poskytoval lepší kontrolu vozu za mokra. Pneumatika dosáhla v testech v oblasti přilnavosti za mokra dokonce stupně A v homologaci EU. Konstrukce pneumatiky se vyznačuje odlehčenou kostrou, která je vyladěná pro nízký valivý odpor, a využitím sloučenin, které zaručují dlouhou trvanlivost běhounu, dobré jízdní vlastnosti a bezpečnost po celou životnost pneumatiky.

Roadhawk bude nabízen v široké paletě rozměrů pokrývající velikosti od 15 do 19 palců. Pneumatika bude v Evropě k dostání od ledna 2017.

Štítky: Firestone