Jste zde

Goodyear IntelliGrip Urban: Chytrý koncept pneumatik pro budoucnost

20/03/2017 - 18:00

Jak už jsme vám v PneuPoradně ukazovali na videu, Goodyear letos v Ženevě představil svou představu toho, jak by mohly vypadat pneumatiky pro autonomní městská vozidla.

Koncept pneumatiky IntelliGrip Urban je vhodný pro prostředí a doby, ve kterých se automobily spíše sdílejí, než aby byly vlastněny jedním člověkem nebo rodinou. Vysoká a úzká pneumatika – oblíbený tvar pro snížení valivého odporu na elektrických vozidlech – je vybavena senzory, které jí dodávají „chytrost“ a umožňují tak podporovat autonomní řídicí systémy vozidla a jejich „smysl“ pro stav vozovky a okolní povětrnostní podmínky.

Čidla shromažďují data a předávají je přímo do počítačového systému vozidla. To umožňuje automobilu optimalizovat rychlost, brzdění, ovladatelnost a stabilitu. Senzorová technika v IntelliGrip Urban by také operátorům umožnila přesně identifikovat a řešit možné problémy s pneumatikami ještě dříve, než skutečně nastanou.

„Jednou z důležitých oblastí našeho strategického rozvoje, na kterou se zaměřujeme, je provoz v městských oblastech. A právě technické aspekty IntelliGrip Urban konceptu pneumatiky mají za cíl maximalizovat dobu provozuschopnosti vozidla a jeho energetickou účinnost. To je zásadní pro poskytovatele, které podnikají v odvětví autonomní přepravy pod heslem „Mobilita jako služba,“ řekl Jean-Claude Kihn, prezident společnosti Goodyear pro Evropu, Blízký východ a Afriku.

Štítky: Goodyear