Jste zde

Goodyear rozvíjí spolupráci s Teslou

06/01/2017 - 09:00

Goodyear je známý svým intenzivním technologickým vývojem i futuristickými koncepty pneumatik. Nyní udělal další krok ve své inovační strategii a zahájil technologickou spolupráci se společností Tesloop, která provozuje flotilu poloautonomních vozů Tesla poskytující sdílenou dopravu ve vzdálenostech od 50 do 300 mil.

Goodyear získá přístup k datům, které vozy při svých cestách sbírají, což umožní společnosti vyvíjet pneumatiky ještě více na míru potřebám těchto vozidel.

Od svého vzniku v červenci 2015 Tesloop sbírá každý měsíc data z cca 20 000 ujetých mil pro každé vozidlo. První vůz v provozuje byl Tesla Model S už má najeto přes 250 000 výhradně na pneumatikách Goodyear.

„S využitím našich hlubokých znalostí a zkušeností při vývoji pneumatiky společně s daty získanými z provozování flotily Tesla vozů můžeme nabídnout inovativní řadu technologií a služeb pro příští generace těchto flotil" řekl Jim Euchner, viceprezident pro globální inovace v Goodyear. „Věříme, že během několik příštích let přejdou všechny služby mobility pro cestující na plně autonomní vozidla,“ říká Rahul Sonnad, CEO v Tesloop a doplňuje: „Tato změna umožní výrazně snížit náklady na automobilovou dopravu, zvýší nájezd vozů a umožní flotilu provozovat téměř 24 hodin denně."

Flotila Tesloop

Technologické aktivity společnosti Goodyear se nyní zaměří na vytváření a ověřování prediktivních modelů opotřebení pneumatik pomocí strojového učení a prediktivních analytických systémů. Dalším cílem je vytvořit datově řízená pravidla pro optimalizaci postupů údržby pneumatik.

„V Goodyear moc dobře chápeme, že schopnost shromažďovat v reálném čase informace o cestě, jízdních podmínkách a jízdním režimu vozu, bude hrát stále větší roli při optimalizaci výkonu pneumatik pro autonomní vozidla," řekl Euchner. „Se zvyšujícím se množstvím dat, která jsou sbírány z mnoha senzorů na vozidle, i s využitím zdrojů na internetu, nastal čas k vytvoření nového real-time digitálního rámce pro provozování vozových flotily.“ Rahul Sonnad dodává, že s příchodem autonomních elektrických aut automobil prochází svou největší transformací za posledních 100 let. Nejsou to jen vozy, ale doslova uzly v elektronické dopravní síti. A v takovém světě jsou pneumatiky a jejich údržba jedním z nejvýraznějších a nejdůležitějších nákladů.

autor
Štítky: Goodyear, Tesla