Jste zde

Goodyear slaví 40 let od svých prvních celoročních pneumatik

06/12/2016 - 16:00

V roce 2017 uplynou čtyři desetiletí, co Goodyear představil první celoroční pneumatiku Tiempo. Aby oslavil toto výročí a zvýšil povědomí o svých investicích do inovací, spojil se Goodyear s umělcem a vynálezcem Dominicem Wilcoxem.


V roce 2017 uplynou čtyři desetiletí, co Goodyear představil první celoroční pneumatiku Tiempo. Aby oslavil toto výročí a zvýšil povědomí o svých investicích do inovací, spojil se Goodyear s umělcem a vynálezcem Dominicem Wilcoxem. Ústředním bodem kampaně jsou typické, jednosezonní předměty proměněné tak, aby byly užitečné po celý rok. Výsledkem je celá řada vtipných a zábavných inovací, které si zájemci mohou prohlédnout na webu www.hugtheroads.com/allseasons

"Jako společnost poháněná inovacemi, velmi rádi překonáváme hranice a zkoumáme nové příležitosti,“ říká Martijn De Jonge, ředitel oddělení pro rozvoj značky Goodyear. "Před více než třiceti lety jsme adaptovali standardní pneumatiky tak, aby byly připraveny pro každé počasí. A naše současná práce s Dominikem ukazuje, že jsme schopni přenést naše inovační myšlení i do jiných oblastí a objektů."

Neznámá koncepce „celoročních pneumatik“ představovala ve své době revoluci a pneumatiky Goodyear Tiempo byly označovány jako pneu pro všechno. Tiempo zahájily zcela nový segment pneu-výrobků. Následně byla v roce 1985 představena první generace univerzálních pneumatik Goodyear Vector a v posledních letech segment celoročních pneu nebývale roste i díky poptávce zákazníků.

Podle Goodyear tvoří není celoroční pneu pět procent všech prodejů pneumatik v celé Evropě, přičemž mezi lety 2012 a 2015 došlo k nárůstu prodeje o desítky a desítky procent. Předpovědi naznačují, že trh s univerzály bude v roce 2020 činit deset procent všech prodejů.

Goodyear tento segment vůbec nepodceňuje a soustředí se na jeho inovace. O tom, že se mu zde daří, svědčí také řada uznání. Goodyear All Seasons Vector sbírá první místa v nezávislých testech a od výrobců OEM – jako například v posledním testu celoročních pneu provedeném časopisem Auto Express, kde Goodyear získal nejvyšší ocenění s Vector 4Seasons GEN-2.

Štítky: Goodyer