Jste zde

Goodyear uvádí na trh pneumatiky s vysokým kilometrovým náběhem

08/02/2018 - 11:00

Společnost Goodyear oznámila na konci ledna uvedení dvou nových pneumatik pro osobní automobily. Jedna je určena pro flotily policejních vozů a druhá nabídne dosud největší kilometrový náběh v dějinách pneumatik Goodyear. Nové pneumatiky ponesou jména Eagle Enforcer All Weather a MaxLife.

Pneumatika Eagle Enforcer All Weather je vybavena asymetrickým vzorem běhounu, pro jehož výrobu jsou použity různé směsi kaučuku (tzv. více zónový běhoun). Pneumatika obsahuje pryžovou směs na bázi sóji a křemíku pro stabilní trakci a prodloužení životnosti běhounu, stejně jako zesílené ramenní bloky a široká boční drážky pro dobrou manévrovatelnost za všech povětrnostních podmínek.

„Tato pneumatika je určena orgánům činným v trestním řízení, které potřebují zvýšenou zimní přilnavost pneumatiky na sněhu a spolehlivost a dobrou odezvu při pronásledování,“ uvedl Andy Traicoff, viceprezident prodeje pro oblast Severní Amerika. Pneumatiky jsou dostupné v běžných velikostech tamějších policejních vozů – 265/60R17, 225/60R18 a 245/55R18.

Při konstrukci druhé pneumatiky MaxLife byla technologie společnosti Assurance MaxLife podpořena technologií „TredLife" společnosti Goodyear a nová pneu tak nabízí kilometrový náběh až 140 000 kilometrů. K dispozici je ve 45 velikostech v průměrech do 15 do 20 palců. MaxLife je zaměřena na majitele oblíbených vozidel, jako je Ford Escape, Toyota Camry, Corolla a RAV 4, Honda Accord, Civic a CR-V nebo Kia Sorrento.

Pneumatikách jsou na běhounu opatřeny značkou pro opotřebení, která ukazuje, kolik běhounu zbývá a řidič má tak stále přehled o hloubce dezénu. MaxLife je nejnovější přírůstek řady pneumatik Goodyear's Assurance, která debutovala v roce 2004. Od té doby společnost Goodyear prodala více než 60 milionů pneumatik Assurance včetně Assurance WeatherReady, která byla představena na začátku roku 2017.

Štítky: Goodyear