Jste zde

Hankook plánuje rozsáhlé rozšíření své evropské továrny

22/03/2018 - 10:00

Maďarská továrna je klíčovou součástí evropské strategie společnosti Hankook, protože je její jedinou výrobní továrnou v regionu. Podnik je zodpovědný za zajištění potřeb celého kontinentu.

Ve 4. etapě expanze se očekává, že investice do jejího rozvoje dosáhne výši přibližně 290 milionů EUR, dojde k vytvoří přibližně 150 nových pracovních míst a výrobní kapacita továrny bude více než 550 tisíc pneumatik pro nákladní automobily a autobusy. Díky rozsáhlým investicím je továrna Rácalmás jedním z největších zaměstnavatelů a nejvýznamnějších ekonomických subjektů v Maďarsku.

Od počátku založení v červenci 2006 se továrna v průběhu let neustále rozšiřovala a aktualizovala. Díky moderním technologiím dosahuje výrobní kapacita více než 55 tisíc pneumatik denně, což odpovídá současné výrobní kapacitě až 19 milionů pneumatik ročně. Portfolio vyráběných pneumatik zahrnuje téměř 900 rozměrů a modelových variant pro osobní automobily, SUV, dodávky a lehké nákladní automobily. Od otevření se kapacita továrny zvýšila už 3,5násobně. To vše při zachování vynikající kvality, což potvrzuje status originálního vybavení mnohých zde vyráběných pneumatik. Dělá se zde obutí pro značky jako Audi, BMW, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, MINI, Opel, Peugeot, Porsche, Seat, Škoda a VW.

Během posledních deseti let posilovala společnost Hankook také své postavení v segmentu pneumatik pro nákladní automobily a autobusy v Evropě. Mercedes-Benz vybral Hankook v roce 2014 jako svého dodavatele pneumatik, následovaný MANem v roce 2015 a společností Scania v roce 2016. V současnosti Hankook Tire dodává pneu na evropský trh s nákladními pneumatikami především z jedné ze svých korejských továren. Poté, co v průběhu let došlo k výraznému a stabilnímu nárůstu poptávky, bylo rozhodnuto o založení evropského centra na výrobu pneumatik pro nákladní automobily a autobusy v maďarské továrně. Stavba by měla začít v červnu 2018 a očekává se, že nová jednotka začne svou výrobu od června 2020.

„Jako strategický partner mnoha předních výrobců automobilů se společnost Hankook Tire stala známou po celém světě díky své prvotřídní technologii a pneumatikám špičkové kvality v segmentu automobilů a SUV a již několik let v segmentu nákladních automobilů a autobusů,“ vysvětluje Han-Jun Kim, prezident společnosti Hankook Tire Europe a pokračuje: „Reagujeme na prudký nárůstu poptávky po tomto typu pneumatik a doufáme, že díky našemu novému výrobnímu centru v Maďarsku brzy uspokojíme všechny naše klienty a partnery.“

Štítky: Hankook