Jste zde

Hankook představuje celoroční pneumatiku Kinergy 4S²

04/06/2018 - 07:30

V roce 1994 vstoupila na evropský trh neznámá značka Hankook a nabídla celoroční pneumatiku Optisuper. Od těch dob se hodně změnilo a Hankook nyní představuje celoroční pneumatiku už páté generace – Hankook Kinergy 4S².

Zatímco přidání horního indexu do názvu je jediným prvkem, který marketingově odlišuje Kinergy 4S² od svého předchůdce, sama pneumatika je od předchozího modelu zcela odlišná. Nejvíce viditelnou změnou je uplatnění směrového vzorku ve tvaru písmene V, který je v současné době trendem u mnoha výrobců celoročních pneumatik.

„Náš tým inženýrů dokázal v modelu model Kinergy 4S² zužitkovat více než dvacet let zkušeností v oblasti univerzálních pneumatik,“ komentuje Klaus Krause, vedoucí Evropského rozvojového centra společnosti Hankook. „Výsledkem je zcela nový výrobek, který dosahuje mimořádně stabilního výkonu díky inovativnímu složení směsi a speciální konstrukci běhounu.“

Použití směrového vzorku běhounu řeší otázky bezpečnosti silničního provozu na mokru. Hankook uvádí, že bloky ve tvaru písmene V „zaručují vysokou stabilitu při jízdě.“ Běhoun se dělí na dvě široké dvouúrovňové drážky, které odvádějí vodu z kontaktní plochy, a tím zabraňují aquaplaningu.

Tyto přednosti běhounu jsou zesíleny i použitím nově vyvinuté směsi z vysoce polymerní sloučeniny křemíku. Hankook Tire uvádí, že směs „zajišťuje velmi dobrou přilnavost za mokra“. Kombinace přírodních a syntetických složek má také pozitivní vliv na suchý výkon Kinergy 4S²." Vysoká tuhost pneumatiky nabízí mimořádnou stabilitu při zatáčení a výraznější přesnost řízení na suchých silnicích, stejně jako mimořádnou úroveň přilnavosti nezávislou na teplotě.

Jízda s vozem vybaveným pneumatikami Kinergy 4S² nabízí tišší zážitek než tomu bylo u předchozí generace pneumatik. Hluk pneumatiky se snižuje díky přítomnosti různých dezénových bloků v běhounu; tyto bloky obsahují jemné 3D lamely, které zvyšují plochu povrchu a zlepšují přilnavost ve sněhu. Valivý odpor se snižuje a kilometrový výkon se zlepšuje také použitím funkcionalizovaných polymerů.

Hankook Kinergy 4S² s označením 3 PMSF přichází na trh v červnu 2018 v 17 velikostech pro průměry ráfků 14 až 17 palců s rychlostním indexem T, H, V a W. Portfolio velikostí se ve druhé polovině roku 2018 rozšíří na 64 velikostí pro průměry ráfků 14 až 20 palců, včetně velikostí s indexem rychlosti Y.

Štítky: Hankook