Jste zde

Hankook Winter i*cept RS²: šampion testu zimních pneu Auto Express 2017

04/10/2017 - 11:00

Pneumatika Hankook's Winter i*cept RS² se stala šampionem posledního testu zimních pneumatik časopisu Auto Express. V konkurenci sedmi dalších značek pneumatik v populární velikosti 225 / 45R17 se celkově umístila jako první. Pneumatika dosáhla prvního místa hned v několika testovaných kategoriích.

Každá pneumatika byla hodnocena v řadě klíčových vlastností včetně jízdy na sněhu. Testování na sněhu a ledu se odehrávalo v arktickém Finsku na zkušebním okruhu ve městě Ivalo a pro mokré a suché podmínky bylo pak zvoleno testovací středisko v severním Německu. Vedle jízdních vlastností na různých površích, test zahrnoval také parametry jako hluk v kabině, valivý odpor a cenu.

Jak skončily testy Winter i*cept RS² prováděné v mrazivém Finsku? Auto Express dospělo k závěru, že pneumatika poskytuje „výkon, který vzbuzuje důvěru". Testy byly „bez překvapení a pneu vyhrála kategorie jako trakce, brzdění a jízda do kruhu". Na mokru byl Winter i*cept RS² považován za „živou a ostrou pneu s dobrou trakcí, která se zrychluje s růstem otočení". Poctivý výkon dle Auto Express pneumatiky neztrácí ani na suchu.

Mark Grace, marketingový manažer společnosti Hankook Tire UK, uvedl: „Společnost Hankook velmi těší výsledky nejnovějších testů naší pneumatiky. Winter i*cept RS² ´již dříve získala ocenění Eco-Master Award od evropského časopisu AUTO BILD a toto poslední ocenění potvrzuje úspěch naší snahy poskytnout řidičům pneumatiku s dobrými jízdními vlastnostmi. Pneu Winter i*cept RS² umožňuje stabilní a konzistentní manipulaci s vozem na mokrých a zasněžených silnicích, aniž bychom obětovali výkon pneumatiky na suchém povrchu."

Štítky: Hankook