Jste zde

Jaguar XJ220 má nové pneumatiky od Bridgestone

24/03/2017 - 09:00

Bridgestone představil nedávno svůj projekt vyvíjet pro Jaguar XJ220 pneumatiky založené na současných technologiích. O čtyři měsíce, po 17 specifikacích a stovkách kol později byly vyrobeny prototypy a otestovány. Finální pneumatiky byly nakonec schváleny inženýry Bridgestone a Justinem Lawem, velkým fanouškem XJ220, který se přímo podílel na projektu.

„Není to jen o poznání pneumatiky, jedná se o poznání samotného auta a toho, jak se s ním má zacházet. Jsem jeden z mála lidí, kteří mají to štěstí, aby pravidelně řídili tento vůz v průběhu posledních 23 let a najeli s ním více než 100 000 mil,“ řekl k projektu Justin Law. 

Inženýři Bridgestone a testovací jezdci byli přeneseni o 25 let zpátky, do doby vzniku tohoto typu Jaguaru. Celý proces byl dokumentován a fanoušci se tak mohou brzy těšit na film.

„Takto vzrušující projekt si nezaslouží být utajován,“ dodává Christophe De Valroger, viceprezident pro spotřebitele Bridgestone Europe. „Milovníci automobilů všeobecně uznávají přitažlivost modelu Jaguar XJ220 a jeho historie, proto jsme se rozhodli zachytit celý příběh ve filmu.“

autor
Štítky: Bridgestone