Jste zde

Maxxis využívá poptávky po UHP pneumatikách

05/06/2017 - 13:00

V posledních letech se výrazně zvýšila poptávka po vysokém výkonu automobilů a v souvislosti s tím také poptávka po ultra high performance pneumatikách (UHP). Tento trend má za následek složitější strukturu segmentu, než tomu bývalo dříve. Vidět je to zejména v oblasti menších vozů, které jsou vybaveny 16, 17, 18 a 19 palcovými ráfky. I pro tyto vozy dnes motoristé vyžadují výkonné sportovní pneumatiky. Výrobci tak musí reagovat a nabízet UHP pneu v širší škále rozměrů, v různých dezénech, s různým rychlostním indexem apod.

S cílem vyřešit tuto poptávku představil Maxxis nejnovější přírůstek do portfolia svých vysoce výkonných pneumatik. Je jím pneumatika Premitra HP5, která slibuje mimořádný výkon za mokrých i suchých podmínek a představuje technologickou i designovou špičku ve světě UHP pneumatik.

Rozsáhlý výzkum a vývoj směřoval k tomu, aby všechny důležité funkce podporovaly výkon pneumatiky. Centrální žebro pneu umožňuje stabilitu v přímém směru i při vysoké rychlosti a zároveň přispívá k optimální manipulaci s vozem. Čtyři obvodové drážky velmi dobře odvádějí vodu a značně zvyšují odolnost vůči aquaplaningu. Vnější ramenní bloky pneumatiky jsou trvale spojeny a poskytují boční trakci a optimální výkon při řízení.

Od svého uvedení na trh byla pneumatika Premitra HP5 důkladně testování týmy profesionálních řidičů i časopisem Auto Bild. V testech byla HP5 porovnána s řadou dalších pneumatik evropské prémiové kvality. Hodnotila se výkonnost, aquaplaning, kilometrový výkon, pohodlí nebo třeba spotřeba. Pneumatika byla oceněna statusem „doporučujeme“. HP5 byly oceňovány zejména za „dobrou přilnavost za mokra“ a „nízký valivý odpor“, stejně jako za „velmi dobrou cenu“.

V komentáři k pneumatice HP5 říká generální ředitel Maxxis Derek McMartin: „Jsme pyšní, že se nám podařilo zaplnit mezeru na trhu UHP s takto kvalitní pneumatikou. Všichni řidiči od Fiatu 500S po větší vozy mohou nyní těžit z výkonu HP5 a užívat si sportovní jízdu za přijatelné peníze.“

Štítky: Maxxis