Jste zde

Maxxis zařazuje do portfolia celoroční pneu

26/12/2018 - 10:00

Mnoho motoristů používá po celý rok letní pneumatiky. Různé ankety naznačují, že je to kvůli obecnému nepochopení výhod zimních pneumatik a také nedostatečné informovanosti o technologickém pokroku v oblasti vývoje univerzálních pneumatik.

Celoroční pneumatiky byly představeny už před několika desetiletími. Poslední generace těchto výrobků ukazují fantastické zlepšení jízdních vlastností při porovnání s prvními univerzály.

Ve společnosti Maxxis zavedli univerzální pneu díky rostoucím celosvětovým tržbám v segmentu celoročních pneu. Nejnovější nabídka Maxxis v tomto sektoru – pneumatika AP2 pro osobní vozy a pneu MA-LAS pro dodávky a lehká užitková vozidla – využívá prvků, jako jsou lamely s vysokou hustotou, tvrdší bočnice a pokročilá směs běhounu, které zajišťují vysoký výkon v rozličných povětrnostních podmínkách.

Celoroční pneumatiky se těší v Evropě stále větší oblibě. I proto, že např. v Německu nedávno aktualizovali předpisy pro řízení za zimního počasí. Od 1. ledna 2018 pneumatiky s označením M + S (bahno a sníh) nejsou na německých silnicích v zimních měsících akceptovány. Namísto toho jsou na silnicích povoleny pouze zimní a celoroční pneumatiky s označením hory nebo tří sněhových vloček (3PMSF).

Díky tomu, že se tato značka objevuje na rostoucím počtu celoročních pneumatik, včetně našeho Maxxis AP2, je zřejmé, že oborové autority uznávají schopnost celoročních pneumatik dobře fungovat za nepříznivých povětrnostních podmínek. Zvýšení povědomí zákazníků a prodejců pneumatik o výhodách celoročních pneumatik bude rozhodující pro další růst poptávky v tomto segmentu.

Každoroční přezouvání zimních a letních pneumatik bude vždy mít své místo, zejména v zemích a regionech, kde dochází k prudkému poklesu teploty a přetrvávajícímu sněhovému počasí. Pro většinu střední a severní Evropy však budou celoroční pneumatiky nadále poskytovat solidní výkon pro osoby, kteří uznávají výhody pneumatik speciálně určených pro studené i mokré podmínky, ale nechtějí potíže s nákupem, udržováním a montáží dvou sad pneumatik.

autor
Štítky: Maxxis