Jste zde

Michelin CrossClimate+ boduje u automobilových flotil

21/02/2017 - 12:00

Jediná letní pneumatika s homologací pro zimní užití se dočkala vylepšené verze s označením +. Původní i nový model si získal díky svým kvalitám oblibu jak u koncových řidičů, tak u majitelů velkých vozových parků, jimž pomáhá šetřit nemalé náklady za obutí.

Pneumatiky Michelin CrossClimate získaly ocenění Fleet News 'Best New Product 2016, stejně jako Van Fleet World Innovation Award 2016. Není proto divu, že další a další vozové parky přezouvají na tyto velmi povedené pneumatiky. Poslední velký kontrakt hlásí Velká Británie, konkrétně Severozápadní záchranná služba NHS Trust  (The North West Ambulance Service NHS Trust), která přešla z celoročně používaných zimních pneu na Michelin CrossClimate + u jádra své vozové flotily čítající přes 160 vozů. Dílem se jedná o modely Škoda Octavia a Volkswagen Passat. Právě schopnosti této letní pneumatiky podávat mimořádné výkony i v zimním období vedly vedení společnosti ke změně obutí.

Andy Pritchard, ředitel vozového parku záchranné služby uvedl: „Naší prioritou je dostat se k pacientovi co nejrychleji. Nezáleží na tom, jestli je vánice, silné vítr nebo liják. Na hranici života a smrti je mobilita klíčem k záchraně. Díky změně pneumatik se můžeme rychleji dostat tam, kde je nás potřeba."

Dříve byla vozidla záchranné služby vybavena zimními pneumatikami Michelin po celý rok, což byl kompromis mezi ekonomikou provozu a jízdními vlastnostmi v létě. Přezutím na CrossClimate + nyní pneumatiky vydrží celkově nejen déle, ale také vykazují výborné jízdní vlastnosti v létě při zachování velmi solidních jízdních vlastností v zimě. Severozápadní záchranná služba operuje na území o rozloze přibližně 5 400 čtverečních mil, disponuje 109 stanicemi a každý rok vyjíždí k více než 952 000 incidentů.

Andy Pritchard dodává: „Akční rádius pro naše vozy zahrnuje rozmanité území od kopcovitého terénu přes městské vozovky velkých měst, jako je například Manchester, takže zkrátka musíme mít univerzálnější pneumatiky, které nám pomohou dostat se k pacientovi co nejrychleji a nejbezpečněji bez ohledu na počasí a stav vozovky."

Kompletní portfolio Michelin CrossClimate čítá nyní pneumatiky CrossClimate ve 14 velikostech obutí, CrossClimate+ ve velikostech od 15 do 18 palců a pneumatiky CrossClimate SUV ve velikostech od 16 do 19 palců. Do konce roku 2017 hodlá Michelin nabídnout CrossClimate v 95 velikostech.

Štítky: Michelin