Jste zde

Michelin CrossClimate+ – nová generace úspěšné pneumatiky je tu

07/10/2016 - 11:00

Michelin představil novou verzi svého produktu na říjnovém autosalonu v Paříži. Kromě toho, že nadále CrossClimate zůstává jedinou letní pneumatikou s homologací pro užití v zimě, nejnovější verze prý přináší ještě lepší výkon v zimních podmínkách. Pneumatika by si měla zachovávat veškeré své vlastnosti až do hloubky vzorku 1,6 mm.

Michelin uvádí, že CrossClimate si dokáží zachovat uváděné jízdní vlastnosti jak v letních vedrech, kdy teplota vzduchu stoupá nad 25 ° C, tak v zimě při teplotách nižších než 7 ° C. Je to díky speciální gumové směsi, optimalizované pro přilnavost za všech podmínek. Při vývoji této sloučeniny bylo dle inženýrů Michelinu při testovacích jízdách najeto přes 5 miliónů kilometrů v teplotách od -30 ° C do + 40 ° C.

Dle vyjádření Michelinu budou aktualizované CrossClimate + k dispozici od únoru 2017. Zpočátku budou vyráběny průměry kol 15 až 18 palců a nahradí stávající verzi CrossCilamate.

Zatímco úroveň výkonnosti pneumatik s opotřebením klesají, Michelin se snaží těmto degradačním účinkům provozu maximálně čelit.  Michelin CrossClimate + potvrzuje svůj dlouhotrvající výkon na suchém povrchu, i proto je veden jako prémiová letní pneumatika. V nové verzi jde ještě dál a dokáže na zasněžených vozovkách zaručit stabilní trakci od prvního kilometru po poslední.

Michelin si nechal vypracovat nezávislý test, v němž byla porovnána výkonnost CrossClimate + a jeho přímých konkurentů, dvou prémiových celoročních pneumatik. Test ukázal značný rozdíl mezi poklesem kvality jízdních vlastností u CrossClimate a jeho dvou konkurentů. CrossClimate + se tak ještě více ukazují jako velmi vhodné pro středoevropské podmínky s mírnějšími zimami, v nichž spíše spousty sněhu převládají déšť a mráz. CrosClimate je tak ideální pro ty, co neradi přezouvají, stejně jako pro firemní flotily vozů, kde výměna pneumatik 2x ročně představuje výraznou položku v provozu flotily.

Kvalitu této pneumatiky potvrdilo aktuální vítězství v testu německého magazínu AutoBild, v němž CrossClimate vyhrálo v segmentu celoročních pneu.

 

Štítky: Michelin