Jste zde

Michelin CrossClimate opět boduje

20/04/2016 - 16:00

Nová řada pneumatik gumárenského gigantu Michelin získala další významné ocenění. Stala se vítězem Ceny pro inovace v rámci Van Fleet World Honours 2016. Po březnovém vítězství ve Fleet News Best Product 2016 jde o již druhé významné ocenění této pneumatiky v oblasti automobilových flotil.

Michelin CrossClimate je jedinou letní pneumatikou s homologací pro užití v zimě. Vedle prvotřídních vlastností letních pneumatik, jako je brzdění na mokru i suchu, dlouhá životnost a efektivní spotřeba paliva, disponuje parametry, jimiž se mohou chlubit jen opravdové zimní pneu. Jedná se zejména o vynikající záběr a brzdění v chladných nebo občasných sněhových podmínkách.

Je to první letní pneumatika se zimní homologací 3PMSF neboli Three Peak Mountain Snow Flake. Jedná se o onen známý symbol tří vrcholů a sněhové vločky na bočnici pneumatiky. Toto označení říká, že s pneumatikou můžete bez obav jezdit v zimě i v regionech, kde jsou zákonem nařízeny zimní pneumatiky.

Pneumatika se u nás začala prodávat v květnu 2015 a jsou na ni velmi dobré ohlasy. A i nezávislé zahraniční testy ukazují, že se CrossClimate opravdu povedla. Například britský portál Tyre Reviews provedl srovnání CrossClimate s letními, zimními i celoročními pneumatikami. Výsledky můžeme shrnout takto: skvělá letní pneumatika, která se v zimě vyrovná zimním pneu a předčí celoroční pneumatiky.

Štítky: Michelin