Jste zde

Michelinky se staly originálním vybavením pro Mercedes-AMG GT R

29/12/2016 - 15:30

Mercedes-Benz vybral speciálně vyvinutou verzi pneumatik Michelin Pilot Sport Cup 2 jako originální vybavení pro sportovní vůz Mercedes-AMG GT R v roce 2018.

Pneumatiky Pilot Sport Cup 2 pro GT R mají optimalizovaný profil a asymetrický dezén běhounu a byli vyvinuty a testovány v seriálu moto závodů. Pneumatiky se vyznačují optimální rovnováhou mezi dynamikou jízdy, přilnavostí a výdrží. Velikosti GT R pneumatik jsou 275 / 35ZR19 vpředu a 325 / 30ZR20 vzadu.

Úkolem Michelinu bylo navrhnout ultra výkonnou pneumatiku, která bude nabízet vysokou úroveň bezpečnosti za různých silničních a jízdních podmínek, aniž by byla výrazně zkrácena životnost pneumatiky. Michelin tohoto dosahuje prostřednictvím "variabilní kontaktní plochy 3,0", což je technologie rozvinutá zejména v motosportu a spočívající v optimalizaci tlaku v části pneumatiky, která je v kontaktu s vozovkou.

Vývoj pneumatiky trval 18 měsíců, během nichž Michelin otestoval téměř 900 prototypů pneumatiky. Testovalo se na celé řadě okruhů včetně Nardo (Itálie), Nurburgringu a vlastních zkušebních tratí Michelinu v okolí Clermont-Ferrand ve Francii.

autor
Štítky: Michelin