Jste zde

Nejnovější Pirelli Cinturato P7 Blue: mistr štítků

18/07/2017 - 10:00

Nová generace pneumatiky Pirelli se nazývá jako "velvyslanec udržitelnosti" a stejně jako jeho předchůdce je to pneumatikou superlativ. Nejnovější Cinturato P7 Blue pokračuje v řadě, která byla představena v roce 2012 a byla označena jako první pneumatika, která získala označení "AA". Ta získala v určitých velikostech pro přilnavost za mokra a palivovou účinnost. Ve své 2017 inkarnaci Pirelli označuje Cinturato P7 Blue jako pneumatiku s „největším počtem" hodnocení „AA" na světě.

Nové velikosti přidané do nejnovější řady Cinturato P7 Blue nesou označení "AA", což rozšiřuje toto hodnocení téměř na všechny velikosti, v nichž se pneu nabízí. Pirelli upozorňuje, že „tento důležitý výsledek byl dosažen díky technickému vývoji, který postavil Cinturato P7 Blue do role průkopníka v oblasti pneu vývoje" Výrobce pneumatik také dodává, že nová P7 Blue „má všechny výhody svého předchůdce, ale dále zlepšuje některé aspekty výkonnosti v souladu s nejnovějšími trendy v automobilovém průmyslu, kde udržitelnost je stále důležitější prioritou.“

Valivý odpor se podařilo ještě o něco snížit díky kombinaci nových konstrukčních postupů, zejména v oblasti opěrek a použití nejnovějších vnitřních materiálů. Pirelli označuje tuto synergii za svůj „Low Rolling Technology Package". Tento balíček byl vyvinut v technologickém centru Pirelli v italském městě Settimo Torinese a je založen především na novém systému, který při zpracování pryže ovládá různé fáze vulkanizace. Systém umožňuje ideální regulaci tepelného příkonu pro všechny různé materiály.

Pirelli dodává, že jeho inženýři dosáhli snížení valivého odporu bez snížení úrovně suché a mokré trakce. Nová technologie také podporuje životnost pneumatik, která se zvýšila o 10 procent.

Nejnovější pneumatika Cinturato P7 Blue naváže na skvělou pověst své předchůdkyně, která se ve 14 mezinárodních testech hned 11krát umístila na stupních vítězů.

Štítky: Pirelli