Jste zde

Nokian: Van a Campervan nyní s bočnicí zesílenou aramidem

09/01/2018 - 09:00

Pneumatiky Van a Campervan nemají lehký život. Vozidla, která jsou jimi vybavena, jezdí často na špatných, nezpevněných cestách s převahou štěrku. Pneumatiky však i na těchto silnicích musí nést celou hmotnost vozidla a zajistit bezpečnou a stabilní manipulaci. Aby užitkové pneumatiky získaly větší odolnost, zavádí Nokian Tyres svou technologii Aramid Sidewall do všech produktových řad Nokian Van a Campervan.

Od 1. ledna 2018 je aramid přítomen v řadách Nokian WR C3, cLine Van, cLine Cargo a Weatherproof C. Zesílené bočnice měly dosud pneumatiky Nokian SUV a také dalších 15 produktových řad pneumatik Nokian.

„Chceme řidičům užitkových vozidel a kempinkových vozů nabídnout stejnou trvanlivost, kterou již využívají majitelé našich pneumatik SUV a LT," říká Petri Niemi, vedoucí cenového pneumatik Nokian. „Kromě ochrany před dodatečnými náklady, které způsobuje poškození pneumatik, aramidové vlákno také zajišťuje, aby vozidlo dosáhlo bez potíží svého cíle."

Aramid je pevný žáruvzdorný syntetický materiál, který v roce 1961 vyvinula Američanka Stephanie Kwoleková. Používá se v leteckém průmyslu a v armádě, na výrobu neprůstřelných vest a jako náhražka azbestu. Název vznikl zkrácením názvu „aromatický polyamid“.

Zdroj: YouTube Nokian

Štítky: Nokian