Jste zde

Nová verze Mercedesu G-Class sází na požitek z jízdy

19/07/2018 - 09:30

Nové luxusní SUV, které mělo v lednu premiéru na severoamerickém autosalonu (NAIAS), je originálně vybaveno pneumatikami Falken Wildpeak A / T3WA a AS210A ve velikosti 265 / 60R18.

Požadavky na pneumatiky ve třídě G jsou velmi vysoké. Falken Wildpeak A / T3WA a AS210A úspěšně absolvovali zkoušky vytrvalosti na testovacích vozidlech německé automobilky a ta je nyní s důvěrou používá jako originální vybavení pro svou třídu G.

Vedle off-road je pneumatika díky svým jízdním vlastnostem alternativou pro jízdu na silnici. Pneumatika pro všechny terény vykazuje vynikající trakci na volných plochách, stejně jako velmi dobrou stabilitu při jízdě a svým tichým provozem, dokonce i při vyšších rychlostech.

Pneu byly vyvinuty pro použití během celého roku. AS210A je vhodný především pro jízdu na silnici. Se značkou M + S a symbolem vločky se pneumatika může používat během zimy v zasněžených a ledových podmínkách. Jeho předchůdce, Falken AS200, měl velmi dobré hodnocení v testech Autobild Allrad: „Silná akvaplaningová bezpečnost, dobrá přilnavost na mokrých površích, velmi tichá a přijatelná cena“, to jsou silné stránky Falken Euroall Season AS200, které přesvědčily testery Autobild Allrad tak, že pneumatiku ocenili zkušební kvalitou "good" (07.2016).

Christian Stolting, vedoucí manažer Falken Tire Europe GmbH, komentoval objednávku Mercedesu pro třídu G: „Pro nás je schválení našich pneu jako originálního vybavení Mercedesů, třídy G, potvrzením kvality našich pneu a toho, že neustále usilujeme o vysoký výkon jak ve vývoji, tak ve výrobě. Spolupráci se společností Mercedes-Benz budeme samozřejmě i nadále rozšiřovat.“

Štítky: Falken