Jste zde

Nový koncept Lexus UX využívá crossoverové pneumatiky Goodyear

30/09/2016 - 14:00

Lexus a Goodyear představili na autosalónu v Paříži zajímavou spolupráci.

Lexus požadoval po výrobci pneumatik, aby „prozkoumal“ možnosti dezénu tak, aby pneumatiky odrážely design vozu. Goodyear musel přijmout filosofii Lexusu, která spočívá na míšení vnitřních a vnějších prvků. Je tomu tak například u paprsků ráfku, které plynule přecházejí do boční stěny pneumatiky a dále se objevují také v interiéru vozu.

Konstrukce pneumatiky je vyřezána pomocí laseru. Pneumatika využívá technologii otevřených buněk, jedná se o polyuretanový pěnový filc připojený k vnitřnímu povrchu pneumatiky. To snižuje rezonanci zvuku při odvalování pneumatiky a kabina je tak extrémně tichá. Kromě toho je pneumatika vybavena technologií RunOnFlat Goodyear, což zahrnuje vyztužené boční stěny pneu. Pneumatiky tak dokáží i přes úplnou ztrátu tlaku nést hmotnost automobilu až do vzdálenosti 80 kilometrů.

Pneumatika je navíc vybavena systémem Chip-In. Chip umístění v pneu vysílá palubnímu počítači důležité hodnoty, jako je informace o tlaku v pneumatikách, teplotě apod. a počítač na základě těchto hodnot dokáže přizpůsobit pohyb vozidla, a to přispívá ke zvýšení stability a výkonu vozu.

Zdroj: Lexus

autor
Štítky: Goodyear