Jste zde

Pirelli Scorpion zimní pneu. Po 6 letech výroby stále na špici

14/11/2018 - 12:30

Zimní pneumatika Scorpion Pirelli vyhrála nejnovější srovnávací test německého off-roadového časopisu Auto Bild Allrad. Dosáhla nejlepšího hodnocení v kategoriích za mokra, suché brzdění a valivý odpor. Auto Zeitung, další německý časopis, zdůraznil výborné schopnosti této pneumatiky na sněhu i na suchých silnicích.

Výroba zimní pneu Pirelli Scorpion byla zahájena v roce 2012 a okamžitě po uvedení na trh získala špičkové skóre od uznávané homologační instituce TÜV SÜD. Hned při prvním testu byla ohodnocena jako nejlepší ve své třídě, pokud jde o všechny aspekty výkonu na sněhu: brzdění, trakce a manipulace. Dnes, po šesti sezónách od svého uvedení, je Scorpion Winter Tire stále vedoucí pneumatikou v kategorii zimních pneumatik.

Pneumatika byla navržena pro maximální výkon a bezpečnost moderních SUV s důrazem na brzdění při jízdě na sněhu a při zatáčení. Pneumatika zaručuje skvělou kontrolu nad výkonem vozidla. Scorpion Winter disponuje také technologiemi jako PNCS, která snižuje hluk při jízdě v automobilech, či RunFlat, která umožňuje řidičům pokračovat v jízdě i po propíchnutí pneumatiky.

Kvality Pirelli Scorpion Winter potvrdily přední výrobci automobilů, kteří si je vybrali jako originální vybavení pro vozy jako Alfa Romeo, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lamborghini, Land Rover, Maserati, Mercedes či Volvo. Scorpion Winter získal celkem 131 homologací, včetně 110 značených homologací pro 46 různých modelů automobilů. Tyto zimní pneu získaly homologace i pro nejnovější elektrická vozidla, jako je Jaguar I-Pace a Mercedes ECQ.

Portfolio rozměrů, od 16 do 22 palců, pokrývá 85 % trhu a 90 % všech velikostí nad 18 palců, na které se Pirelli zejména zaměřuje.  Scorpion Winter je součástí rodiny Scorpion, vytvořené speciálně pro nejoblíbenější oblast trhu: SUV a crossovery. Zimní verze byla od počátku navržena tak, aby spolupracovala s pokročilými pomůckami pro řidiče, jako je kontrola trakce a ABS.

Štítky: