Jste zde

Pneumatiky Tomket. Jak si vedou u českých řidičů?

03/11/2018 - 14:00

Už to budou téměř dva roky od chvíle, kdy byly v lednu 2017 představeny pneumatiky Tomket. Značka od té doby pokročila v nabídce gum i jejich rozměrů, v rozvoji péče o zákazníky, ale hlavně si mezi motoristy vybudovala pověst kvalitních pneu za rozumný peníz.

Řidiči si Tomkety chválí. Kvalitu potvrzují i uživatelské testy a recenze

Budete-li k Tomketům přistupovat bez předsudků typu, že nejde o celosvětově známou značku se stoletou historií, pak patrně nepřehlédnete vesměs pozitivní ohlasy a recenze na jednotlivé typy pneumatik. 

Stačí se podívat například na nezávislý zbožový srovnávač Heureka.cz, kde jsou jednotlivé gumy zpravidla hodnoceny jako „Perfektní“ či „Velmi dobré“ s procentuální spokojeností od 83 do 10  %. Tomkety na Heurece.

Kvalitu gum Tomket v poměru k jejich ceně oceňují i uživatelské testy. Takové testy, které spravedlivě reflektují to, že Tomket ze sebe nedělá nejlepší pneumatiky na světě, ale nabízí kvalitní produkt za rozumnou cenu, který se některými jízdnímy parametry vyrovná prémiovými značkám.

Z nedávných a informačně hutných testů stojí za zmínku třeba text na portálu Dfens-cz.com. Autor článku testoval na kvalitu obzvláště náročný segment sportovních pneu, konkrétně letní pneu Tomket Sport 3 v rozměru 205/45 R16. A výsledek:

Ve finále se tedy jednalo o příjemné překvapení, tak netypické pro dnešní dobu. Tomkety si během nějakých 1500 km nenápadně získaly moji důvěru a přízeň, i když jsem původně od nich nic dobrého nečekal. Se ctí se vypořádaly se vším, co jsem po nich chtěl a za žádných okolností mě nezklamaly. Upřímně řečeno, můj první dojem byl, že se jedná o situaci tolik typickou pro dnešní dobu – mizerný produkt s agresivním marketingem. Ukázalo se, že pneumatiky jsou nadprůměrné a jejich poměr cena/výkon je dokonce skvělý, protože stojí pár korun.

Odkaz na celý článek o testu Tomket Sport 3

Stále rostoucí nabídka gum

Na začátku startovala značka Tomket s nabídkou letních pneumatik pro nejpoužívanější rozměry. Od té doby se jí však daří postupně a pravidelně zvyšovat nabídku jak typů, tak i rozměrů pneu. Aktuálně tak mohou řidiči vybírat ze slušného portfolia gum, které reprezentují modely Tomket Eco, Tomket SUV a Tomket Sport, Tomket Snowroad Pro a SUV, Tomket MT 4X4 a Tomket Allyear nebo Tomket Van pro dodávková vozidla. Pneumatiky se tak stávají technicky dostupnější pro další a další řidiče.

Značku nedělá jen kvalitní produkt, ale hodnota služby jako celku

To že si značka Tomket našla cestu k českým řidičům, ukazují také její projekty mířící do oblasti uživatelského komfortu. Pod značkou Tomket funguje například oblíbený pneuservis v pražském obchodním centru Atrium Flora.

 

Značka navíc nabízí expresní prodej a doručení pneu Tomket díky službě Tomket Express. Zatím ji mohou sice využít jen motoristé v Praze a Brně, kde je přirozeně větší prodejní potenciál, ale lze očekávat rozšíření služby i do dalších větších měst.

Štítky: TOMKET