Jste zde

Pro čas nouze: textilní sněhové návleky od Michelinu

11/11/2016 - 10:00

Sněhové řetězy usnadňují jízdu při ztížených zimních podmínkách, jako je hluboký sníh nebo zledovatělá vozovka. Michelin představil své textilní sněhové řetězy SOS Grip nebo chcete-li sněhové návleky na začátku tohoto měsíce.

Výrobce uvádí, že SOS je schválené řešení ideální pro použití v nouzových situacích na zasněžených nebo zledovatělých vozovkách. Textilní řetězy jsou určeny k montáži na pneumatiku, jejich aplikace zabere prý méně než dvě minuty. Struktura a složení použité textilie zaručuje vynikající přilnavost a trakci. Díky tkanině a její "ultra-savosti" dokáže SOS Grip poskytnout stejnou úroveň výkonnosti jako klasické kovové řetězy.

Michelin SOS Grip sněhové řetězyNa podporu tohoto tvrzení Michelin poukazuje na testy provedené ve Francii v únoru 2016. Vůz vybavený Michelin Primacy 3 pneumatikami a řetězy SOS Grip byl porovnáván se stejně obutým vozem bez řetězů. Michelin uvádí, že řetězy zlepšily trakci o 135 %, brzdný výkon o 91 % a boční záběr o 73 %.

Michelin SOS Grip jsou k dispozici v deseti velikostech v rozsahu, který pokrývá více než 90 % vozů na evropských silnicích – od malých městských automobilů až po velké luxusní limuzíny a SUV. Všechny velikosti jsou kompatibilní se systémy ESP a ABS.

Připomínáme, že u nás jsou sněhové řetězy povinné v úsecích, které jsou označeny dopravní značkou C 5a. S nasazeným řetězy je dle našich zákonů dovolené jet maximální rychlostí 50 km/h bez ohledu na typ řetězů a doporučení jejich výrobce. Použití řetězů mimo oblast uvozenou značkou C 5a závisí na rozhodnutí samotného řidiče. Zakázané jsou v ČR jen pneumatiky s hroty.

 

Zdroj: Michelin

Štítky: Michelin