Jste zde

První bezvzduchové pneumatiky Bridgestone do roku 2019

13/04/2017 - 12:00

Společnost Bridgestone oznámila svůj cíl uvést na trh pneumatiku bez obsahu vzduchu do roku 2019. Nicméně nebude se jednat o pneumatiky ve velikostech pro auta.

Komercializace konceptu společnosti Air Free Concept, který byl poprvé představen na Tokijském autosalonu v roce 2013, bude začínat pneumatikou pro jízdní kola. Bridgestone společně s firmou Bridgestone Cycle Co. vyvinula „pneumatiku nové generace", v rámci projektu Air Free a před uvedením na trh plánuje provést studie proveditelnosti.

Airless Concept je technologie, která eliminuje potřebu nafukování pneumatik vzduchem. Hmotnost je podporována jedinečnou strukturou paprsků, které se táhnou podél vnitřních stran pneumatiky. Navíc pryskyřice používané v paprscích a gumách pomáhají efektivněji využívat zdroje. Bridgestone připomíná, že vysoká flexibilita konstrukce, kterou pryskyřice umožňuje, dovoluje designerům přicházet s návrhy jízdních kol nové generace, které dosud nikdo nespatřil.

Společnost Bridgestone uvažuje o tom, přizpůsobit technologii Air Free Concept také jiným typům pneumatik. Dosud však nebyl stanoven časový harmonogram pro vývoj těchto produktů a pro jejich případné uvedení na trh.

Štítky: Bridgestone