Jste zde

Společnost Continental rozšiřuje portfolio svých výrobků. Na své si nyní přijdou i koně

31/01/2018 - 09:00

Pneumatiky Continental slouží už dlouho jako spolehlivé kontaktní místo mezi vozidlem a silnicí. Dobré obutí nabízí teď společnost také jezdcům na koních, resp. jejich čtyřnohým miláčkům.

Společnost Continental spolupracuje s německou firmou turfcord GmbH, aby vytvořili alternativu k tradiční podkově. Jejich výrobek již sbírá první vavříny na jezdeckých výstavách a soutěžích v Německu.

Nový výrobek je známy jako turfcord a Continental o něm uvádí, že je to „výsledek intenzivního vývoje, který přinese revoluci v práci koňských kovářů.“ Na rozdíl od jiných chráničů kopyt na bázi elastomeru, může být turfcord přilepen na kopyto po dobu až osmi týdnů. Od standardních podkov se liší zase v tom, že jeho aplikace nemění chůzi koně a umožňuje kopytům udržet funkci tlumení.

Odpadá také nabíjení podkov na kopyta, což výrazně snižuje stres pro koně.

„Bylo velmi důležité, abychom vytvořili alternativu k podkovám, která by kopytům poskytla trvalou ochranu bez všech nedostatků tradičních kovových podkov,“ vysvětluje Erich Buschmann z turfcordu.

Při rozvoji turfcordu výrazně asistovalo vývojové středisku Continental v německém Korbachu. Inovativní ochranu pro kopyta vyrábí firma ContiTech v německém Stöcken-Hannoveru. „Díky našim odborným znalostem elastomerů jsme byli schopni provést další optimalizaci turfcordu tak, abychom projekt posunuly do výroby,“ říká Kai Frühauf, vedoucí ContiTech Vibration Control.

Ochrana pro kopyta je k dispozici ve dvou provedeních pro přední a zadní kopyta, každá ve dvanácti velikostech, a na kopyta se aplikuje pomocí speciálního lepidla. „Podgumy“ může kůň nosit po dobu šesti až osmi týdnů. Lehký materiál s výbornou absorpcí rázů uvolňuje napětí a koně tak zažívají pocit uvolnění, jako by na sobě neměly žádné „boty“.

Štítky: Continental