Jste zde

Toyo Tire vyvíjí vlastní technologii aerodynamické mobility

02/07/2018 - 11:00

Společnost Toyo Tire vyvinula svou vlastní technologii aerodynamické mobility pomocí simulace aerodynamického toku. Tato technologie výrazně poslouží při navrhování pneumatik, které dokáží snížit spotřebu paliva a navýší dojezd.

Nová technologie dokáže předvídat aerodynamické vlastnosti pneumatik a vozidel při jízdě. Společnost uvádí, že při vývoji technologie kombinovali informace o deformaci pneumatik při pohybu vozidla s informacemi o vlastnostech kol a jednotlivých částí karosérie automobilu.

Technologie aerodynamické bud pro společnost Toyo představovat výhodu při návrhu a implementaci vhodných opatření, které u nových typů pneumatik povedou k lepším aerodynamickým vlastnostem.

Důležité aerodynamické charakteristiky

Tažná síla je odpor, kterému musí být vozidlo vystaveno, když se pohybuje. Snížení této síly může vést ke zvýšení účinnosti paliva. Výrobci automobilů jsou pod společenským tlakem v otázce udržitelnosti rozvoje, a tak se snaží vyvinout nové konstrukce vozidel, které povedou k lepším aerodynamickým charakteristikám, a tedy k menší spotřebě paliv. A také výrobci elektrických vozidel se potýkají s výzvou efektivity nabíjení, u nich se tedy zlepšení aerodynamických vlastností stalo významným cílem.

Vztah mezi pneumatikami a aerodynamikou

Při otáčení se pneumatiky na vozidle deformují. Otáčející se objekt má vliv na vzduchové pole kolem sebe a mění průtokové charakteristiky vzduchu. A to má přímý vliv na aerodynamické vlastnosti vozidla. Snahou je minimalizovat tento efekt pomocí optimalizace průřezu profilu pneumatiky, který sníží spotřebu paliva. K dosažení tohoto cíle je ale nutné analyzovat průtoková pole, která se vytváří kolem rotujících pneumatik.

autor
Štítky: Toyo