Jste zde

Ventus S1 Evo3, nové UHP pneu od Hankook

17/10/2018 - 13:00

Stejně jako u všech pneumatik Hankook, i při vývoji nové pneu hrála hlavní roli bezpečnost. Velký důraz byl kladen na další zlepšení v oblastech, jako je přilnavost za mokra a přesnost manipulace a řízení.  V centru pozornosti bylo také snížení valivého odporu při zachování vysokého kilometrového výkonu a výrazně zlepšené ekologických vlastností pneumatiky.

Předchůdce aktuální novinky, druhá generace Ventus S1 Evo2, se dosud ukázala být nejúspěšnější pneumatikou v historii společnosti. Stala se jako originální vybavení součástí mnoha modelů předních výrobců automobilů, jako je Audi, BMW, Mercedes-Benz a Porsche.

Využívaje technologie DTM vyniká pneumatika sovu mimořádnou přesností a odezvou při řízení. Společnost Hankook pokročila v dalším vývoji těchto jízdních charakteristik v modelu Ventus S1 Evo3 a navíc vylepšila i řadu dalších parametrů (valivý odpor a trvanlivost).

Odborníci společnosti Hankook optimalizovali jízdní vlastnosti běhounu pneumatiky Ventus S1 Evo3 na mokrých a suchých silnicích díky použití vysoce výkonných přírodních pryskyřic. To nejen zvyšuje úroveň trakce při velkém výkonu, ale pneumatika také zůstává v této úrovni trakce ve výrazně větším rozsahu teplot.

V běhounové směsi se používá směs s vysokou přilnavostí a speciální směšovací technika pro výrazně lepší distribuci polymerů a plniva. Výsledkem je zřetelné zlepšení brzdného účinku na mokrém povrchu a snížení valivého odporu.

Nová pneu Ventus S1 Evo3 přijde na trh zkraje roku 2019 a zpočátku nabídne motoristům 72 provedení v rozměrech od 17 do 22 palců.

autor
Štítky: Hankook