Jste zde

Vredestein sází na pneu pro tzv. moderní klasiky

02/08/2018 - 11:00

Evropský výrobce pneumatik Vredestein reaguje na rychle rostoucí poptávku po klasicích automobilech tím, že rozšířil své portfolio pneumatik pro tato vozidla. První vlaštovkou je pneumatika Vredestein Sprint+ vyvinutá pro legendární Audi Ur-Quattro. Prodívat se bude od září 2018. Vývoj této pnue byl podpořen Jochenem Massem, bývalým mistrem Formule 1 a velvyslanec značky Vredestein.

Z éry 70., 80. a 90. let jsou stále více oceňovány některé modely aut, které mají potenciál stát se klasiky těchto období. Pro tato vozidla už ale nevyrábí originální pneu, takže jsou majitelé těchto stále běžně jezdících veteránů odkázáni na moderní pneu. A to často nemá z estetického hlediska optimální výsledky. Nové pneu se na tyhle auta zkrátka nehodí.

„Vredestein věří, že kvalitní produkt s retro vzhledem, který je vyvinutý speciálně pro tyto automobily je mnohem lepší volbou,“ upozorňuje Jochen Mass. „Hodnota těchto vozů roste a retro pneumatiky, které odpovídají éře jejich původu, pomáhají zachovat kouzlo těchto strojů. Vredestein klade u těchto pneumatik důraz na vhodný dezén a elegantní design bočnic. Výrobní postupy samozřejmě odpovídají kvalitě a technologiím 21. století. Výsledkem je pneumatika s retro vzhledem, ale s nejmodernějšími vlastnostmi.

Vredestein začne prodávat tyto pneumatiky pod názvem Sprint + v září 2018. První bude velmi zvláštní model 215/50 R15 pro legendární Audi Ur-Quattro. Tato velikost pneumatiky nebyla již dlouho k dispozici.

„V první polovině roku 2019 očekáváme, že budeme mít pro tyto vozy k dispozici přibližně deset různých velikostí pneumatik,“ říká Michele Sala, produktová manažerka pneumatik pro osobní vozidla u společnosti Apollo Vredestein. „Vredestein udržuje intenzivní kontakt s velkými prodejci pneumatik a historickými automobilovými kluby, abychom prozkoumali poptávku po různých velikostech pneumatik pro populární značky, jako jsou Porsche, Jaguar, Mercedes-Benz, BMW a Alfa Romeo,“ dodává.

Štítky: Vredestein