Jste zde

Yokohama BluEarth-4S AW21 pro všechny sezóny

12/05/2018 - 13:58

Až dosud byla Yokohama jedním z mála výrobců, který nenabízely všestranný výrobek pro evropský trh. To se však od podzimu 2018 změní. Nový model BluEarth-4S AW21 je určen pro řidiče v městech, kteří se příležitostně potýkají s ledem a sněhem. Tento nový model v portfoliu pneumatik Yokohama nabídne vyvážený výkon bez ohledu na sezónu nebo počasí.

Zimní technologie pro celoroční výkon

Přestože kombinuje letní i zimní výkon, BluEarth-4S AW21 je pozoruhodný pro využití nejnovějších technologií zimních pneumatik. Kombinace drážek ve tvaru písmene V s vodorovnými příčnými drážkami zajišťuje dobrou výkonnost na mokrých, zasněžených a ledových cestách.

V základu je pak pryžová směs vyrobená z křemíku a polymeru, která je obdobně jako zimní pneu Yokohama W. drive V905 výrazně odolná proti chladu. Jako uznání svých mimořádných zimních schopností získal model BluEarth 4S AW21 značku Snowflake Mark. Tu mu udělila americká společnost pro testování a materiály (ASTM International), což je jedna z největších světových organizací pro standardizaci kvality výrobků.

Letní výkon BluEarth 4S AW21 podporuje běhoun, který je navržen tak, aby maximalizoval kontaktní plochu mezi pneumatikou a silnicí. To přináší efekt ve zvýšení výkonu a prodlužování životnosti pneumatik. Velké ramenní bloky přispívají k šířce pneu, a zajišťují tak optimální výkon na suchých površích.

BluEarth 4S AW21 bude v Evropě k dispozici od podzimu 2018. Zpočátku ve 30 velikostech pro průměry ráfků od 14 palců do 19 palců.

Štítky: Yokohama