Jste zde

Zářivá. Taková je dle Dunlop budoucnost závodů veteránů

14/02/2018 - 11:00

Dunlop je výrazným zastáncem historických závodů, pro něž dodává řadu autentických pneumatik vyráběných přesně dle modelů z 50. a 60. let 20. století. Společnost nedávno potvrdila, že v tom bude i nadále pokračovat. Navíc očekává značný nárůst poptávky s tím, jak se závody veteránů budou těšit větší a větší oblibě u široké veřejnosti.

Tento závazek znamená, že auta, které se účastní podniků jako Le Mans Classic a Goodwood Festival Speed budou moci i nadále používat původní specifikace pneumatik. Tímto věrným přístupem se zachovává historická hodnota a povědomí.

Spolu se svým dlouholetým servisním partnerem HP Tires poskytuje Dunlop pneumatiky pro více než 30 historických závodů ročně. 

„Závody historických vozidel vzkvétají. Pořadatelé si totiž uvědomují, že nostalgie může přilákat mnohem více diváků než některé moderní závody. A kde jsou diváci, jsou i dobré finanční odměny pro zkušené závodníky,“ uvedl James Bailey, představitel firmy Dunlop.

„Inovativní propagace je klíčem k trvalému úspěchu těchto závodů. V září 2018 se uskuteční 20. ročník Goodwood Revival a pozornost věnovaná každému detailu takovýchto událostí znamená, že autenticita je opravdu důležitá. To je důvod, proč společnost Dunlop plně podporuje pravidlo FIA, které trvá na původních pneumatikách. My bychom samozřejmě mohli snadno vyvinout pneumatiku, díky níž budou historické vozy značně rychlejší, ale zde se budeme držet původní cesty."

Dunlop dodává pneumatiky ve stejném provedení, v kterém byly použity při závodech Le Mans a Touring Car v letech 1950 a 1960. To znamená, že fanoušky tolik oblíbené vozy jako Jaguar D, Lotus Cortinas nebo GTA Alfa Romeo mohou jezdit skutečně autentickým stylem.

Kromě řady pneumatiky z padesátých a šedesátých let představil Dunlop v loňském roce novou pneumatiku pro automobily sedmdesátých a osmdesátých let. Nová pneu Sport Classic má však odlišnou filozofii: je navržena pro použití na silnicích, kombinuje klasický vzhled a pocit s moderním ovládáním a brzdným účinkem, což je důležité pro řidiče, kteří běžně používají své veterány na veřejných komunikacích.

Štítky: Dunlop