Jste zde

Dobrodružství na všech cestách – Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure

29/03/2017 - 16:00

Nejnovější pneumatika vstoupit do rodiny Goodyear Wrangler šel do prodeje na evropských trzích. Pneumatika Wrangler All-Terrain Adventure je navržena tak, aby dobře sloužila při jízdě na silnici i v terénu.

Goodyear uvádí, že nová řada produktů nabízí „robustnější off-road schopnosti, než poskytují běžné SUV pneumatiky.“ Wrangler All-Terrain Adventure se vyrábí ve 27 velikostech. Pneumatika je vhodná například pro vozy, jako je Land Rover Defender, Jeep Wrangler, Mercedes G-class, Toyota Hilux, Toyota Land Cruiser nebo Volkswagen Amarok.

Goodyear WranglerPlášť Wrangler All-Terrain Adventure je vyvinut s využitím Kevlar vlákna, které mu dodává odolnost proti propíchnutí. Tato vlastnost je ještě posílena tzv. Durawall Technology Goodyear. Dezén pneumatiky má otevřené ramenní bloky, jejichž funkcí je odstraňovat bláto z běhounu, a tím umožnit lepší záběr pneu v terénu. Zubaté hrany běhounu umožňují také lepší trakci mezi pneumatikou a povrchem vozovky.

Goodyear uvádí, že jeho technici optimalizovali dezén běhounu pneumatiky tak, aby byl tlak rovnoměrně rozložen napříč stopou. To má za následek vynikající kilometrový výkon v terénu i na silnici. Výsledky zkoušek prováděných společností DEKRA v prosinci 2016 ukazují, že Wrangler All-Terrain Adventure přináší v průměru o 49 % lepší kilometrový výkon přední nápravy a o 25 % lepší kilometrový výkon zadní nápravy oproti ostatním testovaným pneumatikám, jakými byly Bridgestone Dueler a / T, Dunlop Grandtrek AT3 a General Grabber a / T.

autor
Štítky: Goodyear