Jste zde

Falken

09/07/2015 - 11:30

To nejlepší ze závodních okruhů i pro běžného spotřebitele, to je Falken. Japonský výrobce se silným zastoupením v Severní Americe testuje a vyvíjí své pneu v úzské spolupráci se svou divizí motorsportu.

Falken, brand a výrobce pneumatik spadá pod japonský gumárenský gigant Sumitomo Rubber Industries. Společnost byla založena v roce 1983 a od samého počátku se profilovala jako značka zaměřená na UHP (Ultra High Performance) produkty. Falken má od roku 1985 velké zastoupení v Severní Americe, od roku 1988 pak začala značka působit také v Evropě, v německém městě Offenbach nad Mohanem.

Pneumatiky Falken logo

  • Oficiální název — Falken Tire
  • Založeno — 1983
  • Sídlo — Kobe
  • Země — Japonsko
  • Oficiální web — www.falkenire.com
  • Produkty — pneumatiky pro osobní automobily, SUV a lehká nákladní vozidla

Pneumatiky Falken

Falken se výrazně angažuje v motoristickém sportu napříč světadíly, ať už jde o klasické nebo driftovací závody. Zkušenosti s opravdu náročnými jízdními podmínkami mu pak pomáhají vyrábět pneumatiky špičkové kvality. Inovace a technologie využité pro závodní pneumatiky využívá následně při výrobě pneu pro klasické spotřebitele.

Vybrané modely pneumatik Falken

Pneumatika Falken ZIEX ZE-914

Letní pneumatika prFalken Ziexo osobní automobily se vyznačuje důmyslným odvodňovacím systémem, který vodu nejen odvádí, ale také předchází aquaplaningu. Vynikající je ale i přilnavost pneumatiky na suché vozovce. Vysoký kilometrový nájezd a malá hlučnost patří k dalším přednostem této pneumatiky.

 

Pneumatika Falken EuroWinter HS-439

Pneu Falken EuroWinterZimní pneumatika, v níž Falken použil novou směs s obsahem siliky, která zajišťuje pružnost běhounu a maximalizuje životnost pneumatiky. Běhoun je vybaven multi-úhlovými lamelami, které zajišťují lepší kontrolu na sněhu a ledu. Čtyři velké a řada malých obvodových drážek slouží pro odvod rozbředlého sněhu a vody.

 

Pneumatika Falken Euroall Season AS200

Pneu Falken Euroall SeasonCeloroční pneumatika vhodná pro celou řadu osobních vozů. Lepší přilnavost na vozovce zaručuje gumová směs využívající křemík a styren a na zimní vozovce také lamely. Čtyři podélné kanály a příčné drážky výborně odvádějí vodu nebo rozbředlý sníh. Pneumatika vyniká i svou trvanlivostí, v čemž jí pomáhá speciální směs proti opotřebení.

Štítky: Falken